wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-10| GIS, Imprezy

Zaproszenie na XII Podlaskie Forum GIS

Marszałek województwa podlaskiego oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Białymstoku zapraszają do udziału w XII Podlaskim Forum GIS (Goniądz, 18-20 czerwca). Hasłem tegorocznego spotkania będzie „GIS – szansą rozwoju regionu”.


Zaproszenie na XII Podlaskie Forum GIS
Planowana tematyka spotkania:
1. Dobre praktyki jednostek samorządu terytorialnego w wykorzystaniu systemów GIS do zarządzania regionem.
2. Doświadczenia związane z pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na informatyzację zasobów geodezyjno-kartograficznych w powiatach.
3. Nowości oferowane przez firmy sektora geoinformacyjnego (oprogramowanie, sprzęt, usługi).

I tak na przykład, GIS Podlasia omówi geodeta województwa Anna Rakieć, a SIP woj. świętokrzyskiego – przedstawiciel UMWŚ. Z kolei Barbara Szczepańska i Andrzej Kwiecień z CODGiK-u przedstawią Bazę Danych Obiektów Topograficznych jako dobrą podstawę do budowy GIS. Narzędzia Internetu Przyszłości (Semantic Web) wspierające wielokryterialną analizę danych przestrzennych będą tematem wystąpienia dr. Adama Iwaniaka, a las w chmurach – Marcina Sołoguby z RDLP w Białymstoku. Natomiast starosta żniński Zbigniew Jaszczuk i geodeta powiatowy z Nakła Jarosław Kaszewski zaprezentują uzupełnienie ewidencji gruntów i budynków, dystrybucję zbioru danych o działkach, budynkach i lokalach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jako elementy infrastruktury przestrzennej.

Organizatorami Podlaskiego Forum GIS są: białostocki WODGiK oraz SGP Oddział w Białymstoku.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Źródło: UMWP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
109 A gdzie wystąpienie Prezesa W.Izdebskiego ? Bes niego to nie będzie to samo - on tak wspaniale i przekonywujące zawsze snuł opowieści o swoich rozwiązaniach do prowadzenia zasobu, adresów, wspierania gmin, powiatów i wszystkich, którzy tego potrzebują :((((
 4 
 2 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS