Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-09| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Nowa generacja płyt GNSS z naciskiem na zakłócanie

Belgijska firma Septentrio zaprezentowała nową generację płyt GNSS przeznaczonych m.in. dla geodezyjnych odbiorników RTK.


Nowa generacja płyt GNSS z naciskiem na zakłócanie

– Płyta AsteRx4 oferuje wiele istotnych udoskonaleń opracowanych na bazie codziennych doświadczeń naszych użytkowników. Szczególnie dumni jesteśmy z rozwiązania GReCo4 eliminującego wpływ celowego lub niezamierzonego zakłócania sygnałów nawigacyjnych. To wiarygodne algorytmy pozwalające mierzyć w najbardziej ekstremalnych warunkach, które koncentrują się nie tylko na dokładności, ale także na wiarygodności wyznaczanej pozycji – mówi Jan Van Hees, wiceprezes Septentrio odpowiedzialny za rozwój biznesowy.

Płytę AsteRx4 wyróżnia ponadto możliwość śledzenia wszystkich dostępnych systemów nawigacyjnych – GPS, Galileo, GLONASS czy BeiDou. Urządzenie jest również kompatybilne z globalnymi serwisami Veripos czy Terrastar działającymi w technologii PPP.

Producent zapewnia, że – tak jak poprzednie generacje – płyta pozwala na łatwą integrację z różnorodnymi systemami pozycjonowania. Wykorzystuje ten sam interfejs oraz binarny format wymiany danych co starsze modele serii AsteRx. Do komunikacji z płytą nie jest wymagane specjalistyczne oprogramowanie konfiguracyjne – wystarczy port USB lub interfejs sieciowy.

Dodajmy, że na polskim rynku płyty GNSS marki Septentrio można znaleźć w zestawach RTK marki Pentax i Altus.

Źródło: Septentrio, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS