wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-09| Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

Dalszego skanowania kraju nie będzie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii unieważnił przetarg na lotnicze skanowanie laserowe kraju.


Dalszego skanowania kraju nie będzie

W lakonicznym wyjaśnieniu GUGiK tłumaczy tę decyzję tym, iż „wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.

Przypomnijmy, że otwarcie ofert w tym przetargu odbyło się równo dwa miesiące temu. Swoje propozycje złożyły cztery firmy, przy czym najtańsza (przedstawione przez firmy Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg) była o ponad 160 tys. zł tańsza od budżetu GUGiK.

Przedmiotem unieważnionego zamówienia było pozyskanie w technologii lotniczego skanowania laserowego chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw. dla 3500 km kw. (części województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego), opracowanie na jej podstawie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu, a także pozyskanie zdjęć lotniczych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
może już czas kończyć? kto odpowiada za ten projekt? może po prostu wystąpiły istotne przesłanki do zmiany kierownika projektu? traktowanie z przysłowiowego buta już nie tylko dotyczy wykonawców, ale jak widzimy także oferentów... co to za standardy? czy ktoś poniesie za to odpowiedzialność? Dwa miesiące się podejmuje takie decyzje? Jak zwykle... za dużo pytań na które nie będzie odpowiedzi.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do laika http://goo.gl/SVl3kD http://goo.gl/Wknl0A
odpowiedz zgłoś
do laika geoforum.pl/?page=news
odpowiedz zgłoś
do laika Przetarg dotyczył "części województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego o łącznej powierzchni nie przekraczającej 3500 km kw." http://geoforum.pl/?page=news
odpowiedz zgłoś
qwerty Jak otwieram to forum to muszę zamykać okna bo mój komputer próbuje wyfrunąć. Znacie ten film z którego jest cytat: "Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się Pani jak gołębica."?
odpowiedz zgłoś
LiDAR Czy moze ktos napisac sla jakiego obszaru mialo byc to skanowanie?
 1 
odpowiedz zgłoś
ojoj teraz aż strach składać oferty - kto poniesie koszty szeroko pojętych przygotowań w takim wypadku?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
z codgik LAZ - to taki skompresowany las. Zajmuje kilka razy mniej i jest czytany przez wielu producentów oprogramowania wprost. Laszip.org
 3 
odpowiedz zgłoś
do czalaviek jeśli chodziło Ci o LAS to http://www.codgik.gov.pl/index.php/zasob/numeryczn e-dane-wysokosciowe.html
 2 
odpowiedz zgłoś
Wygrał nie ten co powinien
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
szczegółowe wyjaśnienie, w takim przypadku nie wystarczy lakoniczne wyjaśnienie, powinno być przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, dlaczego został ogłoszony taki przetarg, złożony wniosek o fundusze unijne, zaangażowanie środków własnych finansowych i ludzkich, ogłoszony przetarg i w ostatniej chwili unieważniony. To są jakieś jaja? prima aprilis już był
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
A taka Finlandia... miała interes publiczny by podjąć decyzję by się całej zeskanować. Planowany zasięg opracowania do 2019 roku: http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/file s/Laserkeilaukset_2008_2019.jpg. Wykonane dotąd skany z lat 2008-2014: http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/file s/laserkeilausindeksi_2014.pdf Dodatkowo to co zostało zeskanowane jest w domenie publicznej i można pobrać dane w formacie LAZ - format stricte, którego nie "widzi" GUGiK i CODGiK a tymczasem jego użycie przyśpieszyłoby znacznie udostępnianie danych z Zasobu.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
:( szkoda, takie fajne dane :(
 2 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS