wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-08| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Prowadź pomiary RTK z Androidem

Większość dostępnych na rynku zestawów do pomiarów RTK/RTN składa się z kontrolera wyposażonego w system Windows Mobile. Dzięki nowej aplikacji PowerGPS firmy SkyRaster można go z powodzeniem zastąpić tabletem czy smartfonem wyposażonym w system Android.


Prowadź pomiary RTK z Androidem

PowerGPS umożliwia m.in.:
• pomiary pikiet RTK z użyciem poprawek RTK/RTN (z możliwością przełączania się w trakcie pomiaru),
• wykonanie raportu RTK w terenie,
• przesłanie pomiaru (lub eksportu pomiaru) na serwer RTK24.net,
• import i eksport danych z różnych formatów (TXT, CSV, DXF, DGN, SHP),
• pomiary pośrednie z użyciem dalmierzy Z Bluetooth (Bosch GLM100C, Disto D3aBT/D8/A6) – wcięcia liniowe, domiary ortogonalne, punkty na linii,
• wykonanie obliczeń geodezyjnych, np. azymutu, odległości, kątów, , wcięcia kątowe czy zadania Hansena.

Wraz z premierą programu uruchomiono także serwis RTK24.net, umożliwiający użytkownikom m.in. przesyłanie danych z Androida na serwer.

Aplikację PowerGPS można bezpłatnie przetestować, korzystając ze strony projektu. W sekcji Pobierz jest również dostępna wersja PowerGPS na komputery PC.

Jak zapewnia producent, oprogramowanie jest kompatybilne z zestawami: Kolida K9-T (inicjalizacja i korzystanie z RTK w trybie poprawek GSM i zewnętrznych), South S82-T (inicjalizacja i korzystanie z RTK w trybie poprawek GSM i zewnętrznych), South S82.2014 (inicjalizacja i korzystanie z RTK w trybie poprawek GSM), Trimble SPS882 (zależnie od firmware’u – inicjalizacja i pomiar, poprawki zewnętrzne), Spectra Precision Epoch 35 (tylko pomiar, bez procedur inicjalizacji), Hemisphere S320 (tylko pomiar, bez procedur inicjalizacji), a także: RTK oparte na płycie Trimble BD970 (inicjalizacja + pomiar, poprawki zewnętrzne), RTK oparte na płycie Trimble BD970 z modemem South (inicjalizacja + pomiar, poprawki zewnętrzne lub GSM) oraz RTK z wyjściem NMEA (tylko pomiar).

Źródło: SkyRaster, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Kafarka nie pisz bzdur, do poprawek RTN wcale nie potrzeba dwóch faz. Prosty odbiornik jak najbardziej "odbiera" obserwacje fazowe, ale zazwyczaj tylko L1 i ma lichą antenę. Problem tkwi w tym, że mało jest odbiorników, które by umożliwiały podłączenie strumienia RTN, albo które wypuszczałyby coś więcej niż protokół NMEA. Co do pytania P-xa, dokładności jakie można uzyskać to nawet 10 cm w trybie RTN na odbiorniku L1. Dłużej trwa tylko inicjalizacja.
odpowiedz zgłoś
byle jaką Prosty odbiornik GPS nie odbiera obserwacji fazowych na dwóch częstotliwościach, a RTN/RTK właśnie tego wymaga.
 4 
odpowiedz zgłoś
rtn Próbował ktoś jaka dokładność może osiągnąć sam smartfon/tablet z wbudowanym GPS korzystając z zpoprawek RTN?
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS