wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-08| Geodezja, GIS, Mapy

Łatwiejszy dostęp do "Roczników Geomatyki"

Pod koniec marca uruchomiono nową witrynę internetową czasopisma „Roczniki Geomatyki”, wydawanego przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej.


Łatwiejszy dostęp do "Roczników Geomatyki"

Nowa strona (www.rg.ptip.org.pl) znacznie ułatwia dostęp do wszystkich archiwalnych i aktualnie wydawanych artykułów, których jest już ponad 750. Witryna stanowi przejaw starań PTIP mających na celu umiędzynarodowienie czasopisma i dostosowanie do wysokich standardów wydawniczych zalecanych dla czasopism naukowych. Strona jest dwujęzyczna – przy korzystaniu z niej można więc stosować zarówno język polski, jak i angielski. Udostępnianie artykułów następuje na licencji Creative Commons.

„Roczniki Geomatyki” są kwartalnikiem naukowym wydawanym od roku 2003. Czasopismo poświęcone jest geomatyce (technologii geoprzestrzennej) jako dyscyplinie zajmującej się pozyskiwaniem, przechowywaniem, dostarczaniem, gospodarowaniem i użytkowaniem informacji geoprzestrzennej. Zakres tematyczny czasopisma obejmuje techniczne, semantyczne, prawne, organizacyjne i ekonomiczne aspekty informacji geoprzestrzennej oraz jej stosowania w administracji publicznej, gospodarce przestrzennej, ochronie środowiska, zarządzaniu kryzysowym i obronności. Jednym z głównych zagadnień jest metodyka i technologia infrastruktur informacji przestrzennej.

Źródło: PTIP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
WOW Znakomita inicjatywa!
 5 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS