wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-02| Geodezja, Przetargi

GUGiK zamawia asystę techniczną dla UMM i Modułu SDI

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla oprogramowania dostarczonego w ramach Uniwersalnego Modułu Mapowego (UMM) i Modułu SDI.


GUGiK zamawia asystę techniczną dla UMM i Modułu SDI
Zamówienie obejmuje aktualizację oprogramowania, w tym:
• dostarczenie aktualnych wersji oprogramowania w formie uzgodnionej z zamawiającym,
• przekazanie wykazu zmian w oprogramowaniu względem wersji, która jest aktualizowana,
• dostarczanie skryptów rozszerzających,
• zapewnienia całodobowej opieki technicznej,
• zapewnienia elektronicznego i stałego dostępu do informacji na temat posiadanych produktów, biuletynów technicznych, poprawek programistycznych, oraz bazy danych zgłoszonych problemów technicznych.

Szacunkowa wartość zamówienia to 810 tys. zł netto. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 15 tys. zł można składać do 7 maja. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji są: cena (90%) oraz termin dostarczenia (10%).

Moduł SDI i UMM zostały przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Moduł SDI w założeniu jest udostępniany bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa, zaś UMM jest rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych i umożliwia m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ty widzisz i nie grzmisz... I nic nie można zrobić z tym marnotrawstwem. Żal dzieci naszych, co będą musiały za to płacić i z tym żyć.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
krótkie pytanie Czy np. Esri może wystartować w przetargu i wykonać zadanie: "dostarczenie aktualnych wersji oprogramowania w formie uzgodnionej z zamawiającym"? Biorąc pod uwagę twórcę tych systemów i faktyczny skład technologi nazwanej szumnie ModułSDI (faktyczny skład to geomedia różne moduły). Czy nie ma tu do czynienia z faworyzowaniem jednego producenta? A może GUGIK wzorem innych postępowań (np EMUIA) STWORZY NOWĄ WERSJE APLIKACJI MODUŁ SDI? Tu nie trzeba tego robić? Wystarczy nowe wersje oprogramowania?
 2 
odpowiedz zgłoś
emuia jak wielka czarna dziura Bo trzeba brać coś co działa i się sprawdza a nie coś co jest tylko zbedną niedziałająca ikonką na pulpicie ekranu i super loginami i hasłami w zeszycie.
 1 
odpowiedz zgłoś
dopóki gugik ma kasę na trzydniowe szkolenia z noclegami i obiadkami w fajnych miejscach dopóty będzie rynek na wirtualne systemy. Niedziałający system nie jest problemem w obliczu radośnie spędzonych chwil z kolegami z gminy sąsiedniej:) A wszystko nie zamszowe, a za nasze.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jak już o Geo-systemie to zastanawiam się ile GUGiK będzie obsługiwał swoim softem skoro Geo-system ma już prawie 60% wszystkich gmin
odpowiedz zgłoś
nie dziw się Geosystem nie ma milionów z unii kieszonkowego:)
odpowiedz zgłoś
przetarg za przetargiem wczoraj wsparcie gmin w EMUiA, dzisiaj asysta, a jutro? to już Geo-System rzadziej dodaje newsy o wdrożeniach...
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS