wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-01| Geodezja, GIS, Przetargi

GUGiK będzie wspierał gminy w zakresie prowadzenia EMUiA

Wsparcie gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK będzie wspierał gminy w zakresie prowadzenia EMUiA
Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje wsparcie gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia EMUiA, w tym m.in.:
• zamówienie podstawowe – przeprowadzenie rekrutacji gmin; przeprowadzenie instruktaży przystanowiskowych z obsługi aplikacji EMUiA i wykorzystania danych adresowych wraz z wykonaniem prac konfiguracyjnych aplikacji EMUiA; wsparcie gmin w weryfikacji i aktualizacji bazy EMUiA; przeprowadzenie zdalnych instruktaży; świadczenie usługi pomocy technicznej dla użytkowników aplikacji EMUiA.
• zamówienie opcjonalne – zadania wyszczególnione w zamówieniu podstawowym oraz opracowanie skryptu „Dobre praktyki w prowadzeniu EMUiA”; świadczenie usług asysty powdrożeniowej.

Przedmiotem części drugiej jest monitoring wsparcia gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia EMUiA, w tym m.in.:
• zamówienie podstawowe – monitoring przeprowadzenia instruktaży przystanowiskowych; monitoring wsparcia gmin w weryfikacji i aktualizacji bazy EMUiA; monitoring przeprowadzenia instruktaży zdalnych.
• zamówienie opcjonalne – zadania wyszczególnione w zamówieniu podstawowym oraz świadczenie usług asysty powdrożeniowej.

Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. Całkowita wartość zamówienia to 2,736 mln zł netto:
• część I – 2,362 mln zł (zamówienie podstawowe – 952 tys. zł, zamówienie opcjonalne – 934 tys. zł, zamówienia uzupełniające – 476 tys. zł),
• część II – 374 tys. zł (129 tys. zł, 180 tys. zł, 65 tys. zł).
Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 25 tys. zł (część I) oraz 3 tys. zł (część II) można składać do 6 maja.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a czyj to problem? Obywatele nie widzą, że na każdym takim projekcie ktoś im wyjmuje po dwa złote z kieszeni. Niby nic, ale jak tego typu projektów jest więcej to bardzo ładnie pieniążki wysysają. A do tego jest to podwójne finansowanie, bo za 3 lata zapłacimy jeszcze kary za źle zrobiony/niezrobiony projekt. Patrz LPIS, nasi geniusze od projektów, którzy też w ARIMR dłubali siedzą cicho, a Pan i Pani zapłacili razem 280mln kary za 2010 rok dopłat dla rolników. By żyło się lepiej.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
rozmawiam Rozmawiam z ludzikami po gminach i szlak mnie trafia jak słyszę "pracowałem na geosystemie, ale teraz wójt mówi że to jest za darmo, trzy razy próbowałem i nic, nie działa, w maju jadę na szkolenie". Nie za darmo panowie wójtowie, za ciężkie miliony...
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
oo wielki minusowacz pojawił się w imieniu hydry:) Pozdrawiamy służby prasowe w ten radosny dzień.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
spokojnie mamy pieniążki unijne, zrobi się rekrutację i nawet tych co nie chcieli za ucho do tablicy przyciągniemy. Jolaosa z Herkulesem uciszymy zamówieniem uzupełniającym z wolnej reki i jazda panie gazda. Żadna gmina nam się nie oprze, będziemy jak Franek Kimono w dyskotece. Za pieniążki unijne
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Buduję arsenał na Hydrę Jeszcze ogień potrzebuję aby wypalać miejsce po ściętych łbach!
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@Aragorn i mój topór
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@Jolaos @Herakles Macie mój miecz
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Sugeruję, aby GUGiK odpuścił już sobie pomaganie gminom w zakresie EMUiA, ale jeżeli bardzo chce, to do wzięcia jest oświata i opieka społeczna.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Luuudzie! ILE JESZCZE? Ile jeszcze razy będziemy czytać o sukcesach naszych włodarzy i projektotwórców? KTO ROZLICZY teryt2? Śmietnik do powiatów nienadająca się do niczego aplikacja w gminach. Ten rząd nie będzie rzadził po wyborach, bo pozwala na takie i większe wały i wydawanie pieniędzy unijnych na projekty mrzonki, realizujące ambicje urzędników centralnych. Żona pracuje w powiecie i do tej pory nie pozbierali się ze szczęścia od produktów projektu teryt2. Pracując w gminie wiem jedno - teryt2 to lipa, ale to co się dzieje ze źródłem to nawet szkoda płakać. A wczoraj rzecznik ministerstwa się wypowiadała, że to gminy mają bałagan a system źródło jest dobry! Zapraszam Panią rzecznik do gminy na jeden dzień. Niech sobie wyda dowodzik, zamelduje człowieczka. Przy okazji zapraszam też Pana GGK do gminy, niech mi wstawi punkt w programie i powie, co to za śmieci, a nie adresy mam tam dostępne. Żona Pana GGK niekoniecznie chce oglądać:) To nie proimaaprilis
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
jestem do dyspozycji
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
:-) Chętnie doradzę w temacie EMUiA:-)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jadźka pomóc ci? To ci pomogę ... Jak w "Sami swoi". Nic dodać nic ująć. Widzę jak panie w gminie męczą się z aplikacją i połączeniem internetowym. Starostwo nie pozwala gminie podpiąć WMS do swoich aktualnych danych na powiatowym geoportalu. Cyrk
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
a kiedy będzie przetarg na prowadzenie urzędu? przecież zadania gugik może spokojnie realizować zlecona firma.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
EMUiA jak Hydra Jak widać EMUiA jest jak hydra lernejska, ucięte łby wiąż odrastają. Może trzeba wykorzystać patent Heraklesa na walkę z tym stworem.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jak podała agencja TASS, Kazek uciekł przez zieloną granicę na Białoruś, a GUGIK pozbawiony przywództwa Słońca Geodezji dokonał samorozwiązania (takie administracyjne sepuku). :)
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
To dopiero początek ! Po wejściu na rynek komercyjnego oprogramowania GUGIK szykuje się do ostatecznego rozwiązania kwestii firm geodezyjnych. Prace które są najcześciej wykonywane czyli podziały (i inne związane) oraz tyczenia i inwentaryzacje w/g nowego projektu PGiK będą mogły być wykonywane tylko przez pracowników odpowiedniego wydziału starostwa. Ma to zapewnić bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami ora procesu inwestycyjnego. Pracownik starostwa (niezwiązany z inwestorem) rzetelnie pomierzy np wybudowany budynek i tym samym wszelkie anomalie inwestycji zostana wykryte jeszcze przed oddaniem budynku do ekploatacji. Więcej na stronie gugik.gov.pl
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
ahahaha rekrutację gmin? Darmowy program, taki dobry, amerykański i trzeba wynająć zewnętrzną firmę, żeby teraz namawiała gminy na te garnki filipiaka? To naprawdę news godny 1.04.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Pytanie: jaki § nakazuje GUGiK wydatkowanie środków i realizację tegoż "zadania publicznego" na rzecz JST?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
prima aprlilis? Wyborne. do 70 mln dodany kolejne 2mln, żeby tylko udowodnić, że system był potrzebny. I nie ma zmiłuj, gminy spokoju nie uwidzą.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
19 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS