Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-03-28| GNSS

Centymetrowa dokładność dzięki poprawkom Fugro

Holenderska firma Fugro wzbogaciła swoją ofertę o serwis G2+, dzięki któremu w dowolnym zakątku świata można wyznaczać pozycję z centymetrową dokładnością.


Centymetrowa dokładność dzięki poprawkom Fugro <br />
fot. JK
fot. JK

Usługa dostarcza korekt dla sygnałów nawigacyjnych z systemów GPS oraz GLONASS. Są one generowane za pomocą autorskich algorytmów analizujących dane gromadzone przez sieć stacji referencyjnych rozmieszczonych w różnych częściach świata.

Fugro podkreśla, że usługa G2+ oferuje dokładność zbliżoną do korekt RTK, nie wymaga jednak ani stacji referencyjnych położonych w bezpośredniej okolicy użytkownika, ani lokalnej sieci transmisyjnej. Dane przesyłane są bowiem przez satelity telekomunikacyjne rozmieszczone tak, aby w dowolnym zakątku świata na niebie widać było przynajmniej dwa aparaty.

W ocenie Fugro nowa usługa sprawdzi się przede wszystkim na morzach i oceanach – nie tylko w nawigacji czy monitoringu jednostek pływających, ale także w pomiarach nawodnych konstrukcji.

G2+ to już druga nowa usługa satelitarna zaprezentowana przez Fugro w tym roku. Wcześniej firma wprowadziła do swojej oferty serwis G4, który oferuje korekty dla czterech systemów nawigacji – GPS, GLONASS, Galileo oraz BeiDou.

Źródło: Fugro, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama