wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Prawo, Instytucje

Ortofoto Dolnego Śląska nie kupisz już w CODGiK-u

Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wycofał z dystrybucji ortofotomapę województwa dolnośląskiego opracowaną w ramach projektu e-DolnyŚląsk.


Ortofoto Dolnego Śląska nie kupisz już w CODGiK-u

Przypomnijmy, że opracowanie to było jednym z większym elementów tego przedsięwzięcia, realizowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przez firmę Qumak. Wartość podpisanego kontraktu wyniosła 66 mln zł. Wskutek opóźnień w realizacji projektu UMWD w lutym br. zdecydował się zerwać umowę z wykonawcą. Chwilę wcześniej ortofotomapę przyjęto jednak do państwowego zasobu geodezyjnego (czego wymagał kontrakt) – trafiła ona zarówno do CODGiK-u, jak i WODGiK-u we Wrocławiu.

Po zerwaniu umowy Qumak wysłał do GUGiK-u oraz UMWD pisma, w których domagał się zaprzestania jej dystrybucji oraz wycofania z zasobu. Chwilę po tym informacja o przyjęciu ortofotomapy do wojewódzkiego zasobu znikła ze strony Wydziału Geodezji i Kartografii UMWD. W tym tygodniu opracowanie usunięto także ze skorowidzów CODGiK-u. Czy stało się tak tylko tymczasowo? Od zeszłego piątku czekamy na stanowisko GUGiK w tej sprawie.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
najwyżej PGiK się zmieni, nie ma problemu ;)
odpowiedz zgłoś
orto dolnego śiąska jak murzyn na pasach pojawia się i znika Co się stało z tymi danymi, trafiły do zasobu i co... zniknęły? Jeśli tak to wg. którego paragrafu zadziałał w tym przypadku urząd?
odpowiedz zgłoś
art. 40 ust. 4 Materiały z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, które UTRACIŁY PRZYDATNOŚĆ UŻYTKOWĄ, podlegają wyłączeniu z tego zasobu, przy czym ta część, która stanowi materiały archiwalne, jest przekazywana do właściwych archiwów państwowych.
odpowiedz zgłoś
tak? z co z przypadkami jak ktoś kupił te dane za becen? musi zwrócić?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS