wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-27| Geodezja, GIS, Software, Ludzie, Instytucje

Wciąż problemy z zasilaniem rejestru granic

„Wobec takiej ważności danych adresowych usługa zasilania powinna być stabilna i przede wszystkim dostarczać danych aktualizowanych na bieżąco, a obecna nie spełnia tych warunków” – pisze Waldemar Izdebski do głównego geodety kraju.


Wciąż problemy z zasilaniem rejestru granic

To już trzeci list od ostatniego tygodnia, w którym prezes stołecznej firmy Geo-System konsekwentnie wytyka problemy z zasilaniem państwowego rejestru granic gminnymi danymi adresowymi. Dodajmy, że pierwsze pismo w tej sprawie Waldemar Izdebski wystosował jeszcze w maju 2013 r. Jak wynika z najnowszego listu, po stronie GUGiK-u pojawiają się kolejne usterki techniczne uniemożliwiające przekazywanie danych. „Ponieważ problem funkcjonowania usługi zasilania PRG jest zbyt częsty, więc proszę, aby Państwo jeszcze raz rozważyli możliwość wykorzystania naszego rozwiązania przedstawionego w piśmie GSP-1686/2014 z 30 października 2014 r. lub zaproponowali inne rozwiązanie, które nie będzie stwarzało tylu problemów” – pisze prezes Geo-Systemu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do geosystem dajcie sobie spokój z komentarzami wyjaśniającymi tutaj, bo komentarz osobnika :( poniżej wyraźnie pokazuje, że nie chodzi o fakty, a o igrzyska. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów mimo niezadowoleniu różnych instytucji.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
do punktyadresowe.pl Od publikowanie pism, maili, listów itp to Pańśtwo jesteście specjalistami - nikt nie powinien Państwu palmy pierwszeństwa próbować odbierać - poszę tylko o rzetelność i pełne informacje - również o błędach, problemach i kłopotach z danymi na które precyzyjnie wskazuje korespondencja.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Szanowny Panie lub Pani z GUGiKu prosimy o opublikowanie tych pism oraz o podanie liczby gmin, dla których nasza firma zasiliła rejestr PRG (oczywiście w chwilach między kolejnymi awariami usługi).
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
tak właśnie! idźcie w zaparte mówmy o show, a jak widać z pism chyba na sznurki te zasilanie prg działa. a raczej nie działa. nowomowa jak znalazł. Towarzysze na kombajny! pokażmy ze nie jest tak źle jak nuworysze piszą. kłamliwe paszkwile zachodniej propagandy.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
szkoda że nie ma słowa o błędach w danych które generują tyle samo pism ale w przeciwną stronę. Słabe widowisko, słabiutkie ale cóż.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
@jh a czy uwazasz, ze izdebski klamie w tych pismach?
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
jh a ty to rozumiem zatroskany o losy urzędu obywatel? :)
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
czarny pijar walczy chyba jednak komuś wadzi, ze w oficjalnych komunikatach jest dobrze, a jednak jest tak źle. niech Izdebski pisze, przynajmniej wiadomo, ze zamiast zasilania prg gugik funduje nam telenowele. a mail być system teleinformatsyczny. i bezrobocie zmniejsza bo ktos musi na pisma odpisac.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Telenoweli ciąg dalszy Trochę przynudza już ta telenowela w wykonaniu prezesa Izdebskiego. Pytanie czy jest to sprawiedliwy szeryf, który broni zasad i sprawiedliwości. Czy raczej rozrabiaka, który wrzeszczy i kopie urząd a potem wciska mu swoje, najlepsze rozwiązanie. Ciekawa strategia biznesowa...
 9 
 7 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS