wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-25| Geodezja, GIS, Software

Wkrótce premiera KaliBronka 2.0

Aplikacja KaliBronek 2.0 do kalibracji rastrów uzyskała już status Beta. Jej twórca, firma GeoX, zapowiada, że już wkrótce opublikuje finalną wersję programu.


Wkrótce premiera KaliBronka 2.0

Pierwsza wersja KaliBronka pojawiła się w 2004 roku. Od tamtej pory program był intensywnie rozwijany, pojawiały się nowe funkcje i zwiększała się lista obsługiwanych platform CAD. Ostatnie wersje miały już nieporównywalnie większą funkcjonalność niż ta z 2004 roku. Przez cały ten czas, wszyscy użytkownicy mogli bezpłatnie aktualizować program. Tak długi okres bezpłatnej subskrypcji jest czymś niespotykanym w świecie oprogramowania. Jednocześnie KaliBronek zyskiwał coraz większą popularność i rzeszę zadowolonych użytkowników, wyznaczając nowe standardy w podejściu do kalibracji rastrów w środowiskach CAD.

Prace nad kolejną odsłoną programu rozpoczęto wkrótce po opublikowaniu pierwszej wersji. Z różnych względów przez te lata nie publikowano płatnej aktualizacji, skupiając się na stopniowym ulepszaniu i ewolucji programu. Ostatnie zmiany w przepisach i prace nad GoKartem v2 wpłynęły na dalsze opóźnienie.

KaliBronek v1 był zaprojektowany jako narzędzie do kalibracji rastrów. Z czasem pojawiły się funkcje edycyjne, ale sposób ich użycia był determinowany przez pierwotną koncepcję programu, co ograniczało jego funkcjonalność. Nadszedł czas, aby zrealizować wszystkie plany i wyposażyć program w od dawna planowane funkcje – podkreśla firma GeoX. Wersja druga to już nie tylko narzędzie do kalibracji, ale również do edycji i zarządzania rastrami w środowiskach CAD. Z najbardziej oczekiwanych nowych funkcji warto wymienić: obsługę plików GeoTIFF, łączenie wielu rastrów w jeden duży, pełną obsługę kalibracji rastrów „obróconych” czy nowe modele transformacji.

Nim nowa wersja wejdzie do sprzedaży, producent zachęca do testowania wydania beta. Aby zostać betatesterem, wystarczy polubić funpage firmy na Facebooku i wysłać do admina prywatną wiadomość.

Źródło: GeoX, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A ta cała "firma", to pewnie kolejna na polskim rynku usług informatycznych jednoosobowa działalność gospodarcza. Zwana dumnie, jak amerykańskie buty, geoxem. Gratulacje! nazwa wyjątkowo trafiona. :-))) Czekamy z niecierpliwością na finalną wersję tego opisywanego wyżej cuda. Tyle lat pracy nad aplikacją, a geox poszukuje jeszcze beta testerów... :-)))
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Nazwa może i śmieszna, ale sam program jest jak najbardziej poważny. Używam od lat i nie znalazłem nic lepszego do kalibracji w CADzie.
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
A te śmieszne nazwy też są nieźle odjechane. Te literki duże i małe. KaliBronek, GoKart, GeoX... W dobie dżenderu to powinna być raczej KaliBronka albo nawet KaliBabka.:-)
 5 
odpowiedz zgłoś
:-) statusie beta, ta reklama jest cała przesiąknięta odjechanym swagiem.:-)
 5 
odpowiedz zgłoś
_faktycznie wspomniana w tej reklamie "intensywność rozwoju" programu jest imponująca.:-)) ale czego się można spodziewać po "firmie", która nazywa się jak amerykańskie buty.:-)) proponuję zmianę nazwy na CCC albo Deichman.:-))
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Hehe Qgis is O.K. Tym bardziej, że niewiele programów komercyjnych pozwala na kalibrację rasta w oparciu o inny skalibrowany raster, tak jak Qgis. Hehe
 7 
odpowiedz zgłoś
hehe Ekstra, tylko czy ktoś jeszcze kalibruje rastry w czymś takim w dobie darmowego qgis?
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
jak to śpiewał kiedyś k.a.s.a._ reklama, reklama... :-) z zaciekawieniem przeczytałam, że 'Tak długi okres bezpłatnej subskrypcji jest czymś niespotykanym w świecie oprogramowania.' 11 lat 'rozwoju' programu i nagle przełom, wersja 2.0 o statusie beta. a w niej same dziwy_ obsługa GeoTIFF, łączenie rastrów, nowe modele transformacji. 11 lat? niespotykane w świecie oprogramowania. dla porównania, od 2004 roku powstało 11 różnych wersji i modyfikacji Windows. :-)
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS