Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-25| Geodezja, GIS, Software

Wkrótce premiera KaliBronka 2.0

Aplikacja KaliBronek 2.0 do kalibracji rastrów uzyskała już status Beta. Jej twórca, firma GeoX, zapowiada, że już wkrótce opublikuje finalną wersję programu.


Wkrótce premiera KaliBronka 2.0

Pierwsza wersja KaliBronka pojawiła się w 2004 roku. Od tamtej pory program był intensywnie rozwijany, pojawiały się nowe funkcje i zwiększała się lista obsługiwanych platform CAD. Ostatnie wersje miały już nieporównywalnie większą funkcjonalność niż ta z 2004 roku. Przez cały ten czas, wszyscy użytkownicy mogli bezpłatnie aktualizować program. Tak długi okres bezpłatnej subskrypcji jest czymś niespotykanym w świecie oprogramowania. Jednocześnie KaliBronek zyskiwał coraz większą popularność i rzeszę zadowolonych użytkowników, wyznaczając nowe standardy w podejściu do kalibracji rastrów w środowiskach CAD.

Prace nad kolejną odsłoną programu rozpoczęto wkrótce po opublikowaniu pierwszej wersji. Z różnych względów przez te lata nie publikowano płatnej aktualizacji, skupiając się na stopniowym ulepszaniu i ewolucji programu. Ostatnie zmiany w przepisach i prace nad GoKartem v2 wpłynęły na dalsze opóźnienie.

KaliBronek v1 był zaprojektowany jako narzędzie do kalibracji rastrów. Z czasem pojawiły się funkcje edycyjne, ale sposób ich użycia był determinowany przez pierwotną koncepcję programu, co ograniczało jego funkcjonalność. Nadszedł czas, aby zrealizować wszystkie plany i wyposażyć program w od dawna planowane funkcje – podkreśla firma GeoX. Wersja druga to już nie tylko narzędzie do kalibracji, ale również do edycji i zarządzania rastrami w środowiskach CAD. Z najbardziej oczekiwanych nowych funkcji warto wymienić: obsługę plików GeoTIFF, łączenie wielu rastrów w jeden duży, pełną obsługę kalibracji rastrów „obróconych” czy nowe modele transformacji.

Nim nowa wersja wejdzie do sprzedaży, producent zachęca do testowania wydania beta. Aby zostać betatesterem, wystarczy polubić funpage firmy na Facebooku i wysłać do admina prywatną wiadomość.

Źródło: GeoX, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS