wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-24| Geodezja, Mapy, Przetargi

GUGiK zamawia mapy hydrograficzne

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił wart prawie 10 mln zł przetarg na świadczenie usług związanych z wykonaniem kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych w ramach Projektu enviDMS.


GUGiK zamawia mapy hydrograficzne

Zamówienie podzielono na trzy części, które obejmują wykonanie:
część I: 147 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:50 000 (zamówienie podstawowe: 65 arkuszy, zamówienie opcjonalne: 82 arkusze); 16 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:10 000 (12, 4);
część II: 85 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:50 000 (63, 22); 16 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:10 000 (12, 4);
część III: 75 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:50 000 (55, 20); 16 arkuszy o szczegółowości odpowiadającej skali 1:10 000 (12, 4).

Szacunkowa wartość przetargu (wszystkich trzech części) to 9,246 mln zł netto, z czego wartość zamówienia podstawowego to 4,977 mln zł, opcjonalnego – 1,781 mln zł, uzupełniającego – 2,488 mln zł. Zamawiający uruchomi opcje w przypadku uzyskania środków finansowych na ten cel.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości: 35 tys. zł (część I), 45 tys. zł (część II) oraz 55 tys. zł (część III), można składać do 27 kwietnia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszych propozycji będą cena (80%) oraz długość świadczenia gwarancji (20%).

Przypomnijmy, że GUGiK podobny przetarg ogłosił w październiku 2014 r. i unieważnił dwa miesiące później. W uzasadnieniu decyzji napisano wtedy, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą. W specyfikacji przetargu zawarto bowiem jedynie ogólny zakres prac, a szczegółowe wytyczne miały być przekazane dopiero po zawarciu umowy. W związku z tym wykonawca nie był w stanie dokładnie oszacować kosztów oraz pracochłonności realizacji przedmiotu zamówienia.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zgadza się! Tylko kilkanascie firm będzie spelnialo wymagania. Te firmy stworzą konsorcja i wygraja wszystkie części :-) Możemy strzelać jakie to firmy...
odpowiedz zgłoś
wow patrzac po referencjach to chyba tylko kilkanascie firm spelnia wymagania. No to przynajmniej one odbija sie od dna...
odpowiedz zgłoś
Pomyłka - odpowiedź Dziękuję za przywrócenie wiary w GUGiK. Nie wszystko jeszcze stracone. Z tego wniosek że aż tak, źle nie jest. Tylko Ja nie potrafię szukać :)
odpowiedz zgłoś
Rybko choć nie ja to pisałem cieszę się że wskazałaś stronę. Szczególnie że ten dokument jest nie ponumerowany. Ale widzę izobatę. Jest. Niedługo przetargi będą rozpisane szerzej niż encyklopedia Britannica. Bez skorowidza ani rusz.
odpowiedz zgłoś
pływam w jeziorze i uważnie czytam Pomyłka, moja żona miała na drugie pomyłka ;) Czyżby coś umknęło podczas czytania Warunków Technicznych? Pytam się, gdzie są nowe okulary? Czyżby istotna ślepota, a może tyle głupot zaprzątało głowę, więc uznano że nie ma co poświęcać czasu na czytanie i lepiej popisać się pierwszym komentarzem na geoforum, cieszmy się choć i z tego. Załącznik nr 6 do SOPZ, str. 151.
 4 
odpowiedz zgłoś
Pomyłka ;) Czyżby komuś w Urzędzie coś umknęło ;) !!!! Pytam się, gdzie w Warunkach Technicznych jest wymóg naniesienia izobat w jeziorach? Czyżby uznano że tej jakże istotnej informacji być nie powinno. A może pracy tyle było, że nie było czasu wnieść tych izobat ;) ( dobrze że o hydroizobatach nie zapomnieli :) Cieszmy się choć i z tego.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS