wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-13| GIS, Firma, Software, Instytucje

SIP Białegostoku jest już dostępny


W oficjalnym portalu miejskim Białegostoku uruchomiono System Informacji Przestrzennej. Jest to szczegółowy plan miasta, mający w przyszłości stać się całą encyklopedią wiedzy o Białymstoku.

Portal został podzielony na trzy główne działy: serwis publiczny, serwis plany oraz serwis geodezyjny. Wśród warstw tematycznych SIP-u znajdują się m.in.: urzędy, granice miasta, granice działek i obrębów, obiekty kulturalne, szkoły i przedszkole, tereny zielone, drogi, ulice, sieć hydrograficzna. Serwis umożliwia wyszukiwanie adresów i pomiar odległości między obiektami. W dziale geodezyjnym znaleźć można punkty osnowy, podział na sekcje map itp. Natomiast w serwisie plany każdy może sprawdzić, czy dla danego obszaru istnieją miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, czy nie. Serwis ma także ortofotomapę.
Więcej o białostockim SIP w majowym numerze GEODETY.PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bedzie lepiej Grunt do dobry początek. Na pewno poprawia, uzupelnia i bedzie hulac, ze hej!!!
odpowiedz zgłoś
GIS w administracji! Fajnie, ze jest coraz więcej tego typy wdrożeń. Serwis jest jednak nie dla Kowalskiego tylko dla GISowca. Dużo warstw, brak wyszukiwarki POI, a informacja o obiektach prezentowana jest w sposób czysto studencki: Rec OBJECT NAZWA ID - takich śmieci nikt nie powinien oglądać!!
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS