wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-19| GIS, Mapy, Teledetekcja

Już pół świata z modelem WorldDEM

WorldDEM ma być najdokładniejszym homogenicznym modelem pokrycia terenu dla całego globu. Jak informuje producent, Airbus Defence and Space, na razie porywa połowę obszarów lądowych naszej planety.


Już pół świata z modelem WorldDEM

Aktualizacja objęła: Skandynawię, Ukrainę, Iran, Irak, Angolę oraz Arabię Saudyjską. Tym samym WorldDEM dostępny jest już dla dużych części: Południowej i Północnej Ameryki, Zachodniej i Południowej Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii, Azji oraz Północnej Europy. Jak wynika ze skorowidzu na stronie dystrybutora, dane gotowe są również dla całej Polski.

WorldDEM jest wspólnym przedsięwzięciem Airbus Defence and Space oraz niemieckiej agencji DLR realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Model wykonywany jest na podstawie zbieranych przez trzy lata danych z dwóch bliźniaczych satelitów radarowych (TerraSAR-X oraz TanDEM-X) w technologii interferometrii radarowej.
Prace nad nim rozpoczęto na przełomie 2010 i 2011 roku – planowano wówczas, że będzie on gotowy już w połowie 2013 r. Warto dodać, że mimo wprowadzenia modelu do sprzedaży, prace nad nim się nie zakończyły. Opracowanie nie oferuje bowiem jeszcze pełnego pokrycia Ziemi, trwają także prace nad danymi w standardzie WorldDEM DTM.
Jak zapewnia Airbus, opracowanie ma oferować dane wysokościowe dla dowolnego obszaru lądowego Ziemi w rozdzielczości 12 m i o dokładności względnej 2 m oraz bezwzględnej 4 m. Czyni to WorldDEM najdokładniejszym jednolitym NMPT dla całej Ziemi.

Źródło: AD&S, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS