wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-13| GIS, Teledetekcja, Firma

Techmex uruchomi internetową sprzedaż zdjęć i ortofotomap satelitarnychJuż wkrótce firma Techmex SA wprowadzi możliwość zakupu zobrazowań i ortofotomap satelitarnych za pośrednictwem internetu.

Sklep internetowy Geoserwer będzie oferował wysokorozdzielcze zobrazowania i ortofotomapy terenu Polski. Ich dokładność wynosi do 82 cm, czyli jest porównywalna z mapami w skali 1:2500 – 1:5000. Użytkownik będzie miał możliwość zakupu mapy satelitarnej nawet niewielkiego obszaru - już od 1 km2. Cena jednego kilometra kwadratowego zobrazowania satelitarnego będzie wynosić od 187 zł netto, a ortofotomapy satelitarnej od 262 zł netto. Zobrazowania satelitarne udostępnione będą w formacie JPG, w kompozycji RGB, o rozdzielczości 300 dpi. Ortofotomapy oferowane będą w formacie GeoTIFF, z georeferencją, w kompozycji RGB, o rozdzielczości 300 dpi.
Techmex SA udostępni zasoby zobrazowań satelitarnych, obejmujące ponad 110 tys. km2 powierzchni Polski. Zobrazowania wykonane przez amerykańskiego satelitę Ikonos zostały pozyskane przez Centrum Satelitarne w Komorowie, działające w ramach Grupy Techmex. Cały zbiór danych udostępnionych w systemie Geoserwer.pl ma objętość ponad 3 terabajtów. Dane będą aktualizowane i systematycznie uzupełniane o kolejne obszary, pochodzące także z nowego satelity GeoEye-1 o rozdzielczości około 40 cm.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS