wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-16| Geodezja, GIS, Przetargi

Mazowsze zleca wdrożenie węzłów IIP

Ponad 5 mln zł wart jest przetarg ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego na wdrożenie oprogramowania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej u partnerów projektu Bazy Wiedzy.


Mazowsze zleca wdrożenie węzłów IIP <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa
Przedmiot zamówienia podzielono na osiem zadań, które obejmują:
• opracowanie koncepcji realizacji przedmiotu zamówienia;
• opracowanie projektu technicznego wdrożenia węzłów IIP;
• przeprowadzenie testów i analiz Modułu SDI;
• instalację i konfigurację środowiska teleinformatycznego u partnerów projektu na potrzeby wdrożenia i uruchomienia węzłów lokalnych IIP;
• rozbudowę węzła regionalnego IIP;
• instalację, konfigurację i uruchomienie węzłów lokalnych IIP oraz utworzenie internetowych portali mapowych u partnerów projektu;
• utworzenie, konfigurację i uruchomienie wyszukiwarki ofert inwestycyjnych;
• opracowanie dokumentacji powykonawczej.

W portalach mapowych mają się znaleźć:
• ewidencja gruntów i budynków – tylko w portalach powiatów i miast na prawach powiatu,
• ewidencja miejscowości, ulic i adresów (pochodząca z GUGiK i podczytywana
w postaci usług sieciowych) – tylko w portalach gmin i miast na prawach powiatu,
• dane planistyczne (MPZP oraz SUiKZP) – tylko w portalach gmin i miast na prawach powiatu,
• baza danych obiektów topograficznych BDOT10k (pochodząca z Departamentu Geodezji i Kartografii UMWM i podczytywana w postaci usług sieciowych z węzła regionalnego IIP),
• ortofotomapa (pochodząca z GUGiK i podczytywana w postaci usług sieciowych z Geoportalu),
• mapa topograficzna (pochodząca z DGiK i podczytywana w postaci usług sieciowych z węzła regionalnego IIP).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 164 tys. zł można składać do 21 kwietnia. Szacunkowa wartość zamówienia to 5,480 mln zł. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty są: cena (70%) oraz warunki asysty technicznej (30%). Przetarg realizowany jest w ramach projektu „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu”. Partnerami projektu jest 249 gmin, powiatów i miast na prawach powiatu województwa mazowieckiego.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
stary jak usunęli hakerów to muszą to być jakieś Bondy a nie informatycy. :):)
odpowiedz zgłoś
masakra przyznasz, że służby informatyczne marszałka są sprawniejsze niż gugiku. Już usunęli hakerów, a strona konferencji geoportal2 cały dzień straszyła albanian baba :)
odpowiedz zgłoś
http://www.zamowienia.mazovia.pl/ warto zobaczyć - islamscy hakerzy nie pałają miłością do marszałka i modułu SDI? - czyżby to ci sami goście z albanii? http://zapodaj.net/e1727a880fbd0.jpg.html
 1 
odpowiedz zgłoś
czyli potrzeba wdrożyć gdzieś komuś system GIS za 300tysi (porównując wymagania do innych przetargów to wyjątkowo małe) reszta to zwyczajna eliminacja. Dwa e-leraningi? instalacja dwóch bladów? 20 wdrożeń? Kaman, ogłaszam konkurs - UWAGA - które dawne okręgowe przedsiębiorstwo z warmińskiego wygra przetarg? Nagrodą jest uścisk dłoni prezesa - dłoni silnej, choć czupryna siwizną przyprószona.
odpowiedz zgłoś
wymagania2 d) 2 (dwa) zamówienia polegające na przygotowaniu materiałów szkoleniowych w postaci interaktywnych samouczków e-learningowych; e) 1 (jedno) zamówienie polegające na opracowaniu dokumentacji o charakterze analitycznym, koncepcyjnym lub programowym z zakresu informatyki, o wartości co najmniej 50 000 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy) brutto; f) 2 (dwa) zamówienia polegające na dostawie, instalacji oraz konfiguracji serwerów typu blade oraz macierzy dyskowyc
odpowiedz zgłoś
wymagania w tym okresie zrealizował: a) 2 (dwa) zamówienia dotyczące konwersji analogowych danych przestrzennych do postaci cyfrowej (relacyjnej bazy danych), łączna wartość zamówień nie może być niższa niż 500 000 zł (słownie: pięćset tysięcy) brutto, przy czym wartość jednego zamówienia nie może być niższa niż 200 000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) brutto; b) 1 (jedno) zamówienie polegające na opracowaniu i wdrożeniu systemu informatycznego w administracji publicznej (w tym: zaprojektowanie, wykonanie, instalacja), o wartości co najmniej 300 000 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych) brutto; c) 1 (jedno) zamówienie polegające na wdrożeniu systemu informatycznego, przeprowadzenie instruktaży przystanowiskowych dla użytkowników i administratorów oraz świadczenie usług asysty technicznej dla użytkowników w co najmniej 20 lokalizacjach;
 1 
odpowiedz zgłoś
czyli co? połączyć sznurkami kilka usług sieciowych i wziąć za to lekko licząc 15 tysi od łebka? Coś mi się zdaje, że dowolna firma komercyjna typu geosystem, gison, gissupport czy procad zrobi to na swoim sofcie za ułamek tej ceny:) Bo o wytworzeniu danych nie ma tu mowy, tylko uruchomić WMSy z planowania i popodpinać troszkę z geomrtalu albo województwa. Albo szykuje się przekręt roku albo województwo, które ledwo nie zbankrutowało w zeszłym roku, naprawdę spadło na głowę. Tak czy inaczej sprawa zdecydowanie dla stosownych instytucji.
 1 
odpowiedz zgłoś
kto? bogatemu zabroni
odpowiedz zgłoś
radujmy się dziś dzień informacji przestrzennej - 16 baniek przeznacza się na słomiane systemy - będzie praca, są pieniądze. Dla kogo? Dla misia gogo.
 1 
odpowiedz zgłoś
nareszcie nie mogłem się doczekać chwili kiedy moduł SDI "okaże się" bardzo potrzebny. Jak widać, jak się nie da życiowo to się w prosty sposób znajdzie "potrzebę". Gratulacje dla KM ciekawe za co ta przysługa:)
 1 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS