wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-16| GIS, Mapy, Przetargi

GUS zamawia rozbudowę Portalu Geostatystycznego za 10 mln zł

Główny Urząd Statystyczny ogłosił przetarg na rozbudowę istniejącego systemu informatycznego Portal Geostatystyczny o nowe funkcjonalności wraz z dostawą licencji oprogramowania GIS oraz realizacją szkoleń w ramach projektu „Portal Geostatystyczny – Faza II”.


GUS zamawia rozbudowę Portalu Geostatystycznego za 10 mln zł
Przedmiotem zamówienia jest:
• usprawnienie i automatyzacja procesów przygotowania produktów statystycznych dla użytkowników końcowych (m.in. przygotowanie mapy tematycznej na bazie danych użytkownika, rozbudowa modułu zarządzania portalem informacyjnym, prezentacja danych statystycznych na urządzeniach mobilnych);
• usprawnienie i automatyzacja procesów związanych z administrowaniem systemem;
• dostosowanie Podsystemu Usług INSPIRE (zbiorów oraz usług danych przestrzennych) do opublikowanych, obowiązujących przepisów wykonawczych dyrektywy INSPIRE dla tematów danych przestrzennych, dla których prezes GUS jest organem wiodącym;
• opracowanie rozwiązań do spójnego, scentralizowanego procesu prowadzenia przestrzennych baz adresowych (statystycznych punktów adresowych oraz granic podziału statystycznego).

Szacunkowa wartość zamówienia to 9,518 mln zł netto. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 284 tys. zł można składać do 22 kwietnia br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji są: cena (80%) oraz dodatkowa bezpłatna asysta techniczna (20%).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Polska grajdół geoportalami stojący
 2 
odpowiedz zgłoś
dostosowanie Podsystemu Usług INSPIRE? To dlaczego na wszelkich możliwych konferencjach GUS (a właściwie dobrze znany środowisku geodezyjno-kartograficznemu jeden z dyrektorów dawniej zatrudniony w naszym Dobrze Znanyn Urzędzie) zachwalał, że jako pierwszy w Polsce w pełni wdrożył INSPIRE w zakresie za który odpowiada? Jak wdrożył wszystko i wszystko to wyśmienicie działa, jak zapewnia,to co jeszcze chce dostosowywać? A może po prostu te przechwałki zwykła bujdą były? Nie ma co, unijna kasę umieją wywalać w błoto niegorzej niż nasz Dobrze Zany Urząd!
 1 
odpowiedz zgłoś
YES to ja wchodzę za 10% tej kwoty.
 1 
odpowiedz zgłoś
Mapki Miliony złotych za mapki, które dzisiaj dzieci w szkole na lekcji geografii robią. Świat oszalał.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
trzymam kciuki za gispartnera :D:D
 1 
odpowiedz zgłoś
przepraszam za ile ? Komuś się rząd wielkości nie pomylił ?
 2 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS