wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Faro przejmuje

Amerykańska firma FARO Technologies, znana z produkcji skanerów laserowych serii Focus3D, przejęła spółki Kubit oraz ARAS 360 Technologies.


Faro przejmuje <br />
fot. kubit GmbH
fot. kubit GmbH

Niemiecka firma Kubit z siedzibą w Dreźnie została założona w 1999 roku i specjalizuje się w oprogramowaniu do tworzenia CAD-owskiej dokumentacji. Jednym z jej pierwszych produktów była aplikacja pozwalająca pracować na danych z tachimetrów w środowisku AutoCAD-a. Obecnie w jej ofercie można znaleźć również rozwiązania np. do pracy na chmurach punktów ze skanowania laserowego w pakietach AutoCAD i Revit. Jak wyjaśnia prezes Faro Technologies Jay Freeland, przejęcie tej firmy wpisuje się w strategię Faro, której celem jest opracowanie zintegrowanych i przełomowych aplikacji do tworzenia dokumentacji 3D na potrzeby architektury, inżynierii cywilnej czy budownictwa.

Z kolei kanadyjska firma ARAS 360 zajmuje się oprogramowaniem do inwentaryzacji miejsc wypadków i przestępstw, m.in. z wykorzystaniem chmur punktów ze skanowania laserowego. Jej najnowszy produkt z tej dziedziny to Faro Reality, zaprezentowany w listopadzie zeszłego roku. – Przejęcie ARAS 360 pozwoli nam stworzyć kompletny pakiet rozwiązań do tworzenia dokumentacji 3D na potrzeby służb porządkowych – komentuje transakcję Jay Freeland.

Źródło: Faro Technolgies, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt