wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Zdjęcia ukosne.pl - cztery strony miasta

Od dziś firma MGGP Aero udostępnia zdjęcia ukośne przez internet. Nowy produkt znajduje się pod adresem www.ukosne.pl. Pierwszymi miastami, które można obejrzeć w ten sposób, są: Poznań, Białystok i Lublin. Wkrótce pojawią się kolejne lokalizacje pokazujące co najmniej cztery strony miasta.


Zdjęcia ukosne.pl - cztery strony miasta

Zdjęcia ukośne wykonywane są dla każdego z czterech podstawowych kierunków. Oprócz widoku pionowego możliwe jest oglądanie dowolnego miejsca na kilku zdjęciach jednocześnie i to z każdej strony pod kątem około 45°. Prezentowane w internecie rozwiązanie udostępnia zdjęcia w formie ukośnych ortofotomap dla wybranych fragmentów miast. Przyjazny interfejs, łatwość obsługi, narzędzia wyszukiwania czy wykonywanie pomiarów (długości, powierzchni czy nawet wysokości) to tylko kilka z podstawowych funkcjonalności dostępnych w środowisku przeglądarki internetowej.

Aplikacja działa w technologii szybkich kafelków – TMS (tile map service), bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Autorzy serwisu twierdzą, że jego wydajność, łatwość obsługi i przede wszystkim atrakcyjna treść zdjęć ukośnych sprawią, że taka mapa będzie najchętniej wybierana przez użytkowników internetu.

– Jeśli tylko jedno zdjęcie warte jest więcej niż tysiąc słów, to nie mamy wątpliwości, że udostępnione kilkanaście tysięcy zdjęć ukośnych samo broni się w atrakcyjny sposób. Zapraszamy na www.ukosne.pl. Zbudowaliśmy technologię pozyskiwania, przetwarzania i przede wszystkim udostępniania lotniczych zdjęć ukośnych. Oprócz aplikacji desktopowej stawiamy na serwis mapowy zapewniając odpowiednią wydajność i opiekę techniczną. Równolegle rozwijamy produkt, wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów. Zapraszamy wszystkie miasta do współpracy – mówi Witold Kuźnicki odpowiedzialny w MGGP Aero za rynek administracji samorządowej.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prawo do prywatności? Witam, czy może ktoś się wypowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej? Czymożna tego typu dane upubliczniać? Podobną, choć nie tak dokłaną usługę ma np. Google, ale tam można prosić o zniekształcenie obrazu. Rozumię, że takie dane mogą służyć urzędom, ale ogólnodostępne zdjęcia prywatnych podwórek - to już chyba przesada.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jak patrzę na niektóre fragmenty tych ortofotomap to przychodzi mi do głowy tylko to: https://www.youtube.com/watch?v=7yshUmxuEjE
 4 
odpowiedz zgłoś
:) Teraz widzę, że ktoś parkuje na moim miejscu! Nie ładnie panie kierowco..
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS