wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Zdjęcia ukosne.pl - cztery strony miasta

Od dziś firma MGGP Aero udostępnia zdjęcia ukośne przez internet. Nowy produkt znajduje się pod adresem www.ukosne.pl. Pierwszymi miastami, które można obejrzeć w ten sposób, są: Poznań, Białystok i Lublin. Wkrótce pojawią się kolejne lokalizacje pokazujące co najmniej cztery strony miasta.


Zdjęcia ukosne.pl - cztery strony miasta

Zdjęcia ukośne wykonywane są dla każdego z czterech podstawowych kierunków. Oprócz widoku pionowego możliwe jest oglądanie dowolnego miejsca na kilku zdjęciach jednocześnie i to z każdej strony pod kątem około 45°. Prezentowane w internecie rozwiązanie udostępnia zdjęcia w formie ukośnych ortofotomap dla wybranych fragmentów miast. Przyjazny interfejs, łatwość obsługi, narzędzia wyszukiwania czy wykonywanie pomiarów (długości, powierzchni czy nawet wysokości) to tylko kilka z podstawowych funkcjonalności dostępnych w środowisku przeglądarki internetowej.

Aplikacja działa w technologii szybkich kafelków – TMS (tile map service), bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Autorzy serwisu twierdzą, że jego wydajność, łatwość obsługi i przede wszystkim atrakcyjna treść zdjęć ukośnych sprawią, że taka mapa będzie najchętniej wybierana przez użytkowników internetu.

– Jeśli tylko jedno zdjęcie warte jest więcej niż tysiąc słów, to nie mamy wątpliwości, że udostępnione kilkanaście tysięcy zdjęć ukośnych samo broni się w atrakcyjny sposób. Zapraszamy na www.ukosne.pl. Zbudowaliśmy technologię pozyskiwania, przetwarzania i przede wszystkim udostępniania lotniczych zdjęć ukośnych. Oprócz aplikacji desktopowej stawiamy na serwis mapowy zapewniając odpowiednią wydajność i opiekę techniczną. Równolegle rozwijamy produkt, wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów. Zapraszamy wszystkie miasta do współpracy – mówi Witold Kuźnicki odpowiedzialny w MGGP Aero za rynek administracji samorządowej.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prawo do prywatności? Witam, czy może ktoś się wypowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej? Czymożna tego typu dane upubliczniać? Podobną, choć nie tak dokłaną usługę ma np. Google, ale tam można prosić o zniekształcenie obrazu. Rozumię, że takie dane mogą służyć urzędom, ale ogólnodostępne zdjęcia prywatnych podwórek - to już chyba przesada.

Jak patrzę na niektóre fragmenty tych ortofotomap to przychodzi mi do głowy tylko to: https://www.youtube.com/watch?v=7yshUmxuEjE

:) Teraz widzę, że ktoś parkuje na moim miejscu! Nie ładnie panie kierowco..

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt