wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-05| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Dron z LiDAR-em dla mas?

Amerykańska firma XactSense zaprezentowała pierwszą bezzałogową maszynę latającą wyposażoną w niewielki skaner laserowy Velodyne Puck. „Kartowanie z pokładu drona dla mas” – zachwala ją w komunikacie prasowym.


Dron z LiDAR-em dla mas?

Premiera skanera VLP-16 Puck odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Może on mierzyć na odległość do 150-200 metrów z prędkością 300 tys. pkt/s. Pole widzenia urządzenia to 360° w poziomie i 30° w pionie. Konsumpcja energii nie przekracza 10 W. Przy wymiarach 100 (średnica) x 65 mm (wysokość) skaner waży raptem 600 g. Wyróżnia go także niska cena – około 8 tys. dolarów.

Skaner ten udało się z powodzeniem zintegrować z dronem MAX8 firmy XactSense. Jest on przymocowany do konstrukcji za pomocą specjalnych elektrycznych stabilizatorów. Jak ocenia ten sensor producent drona, wprowadza on na rynek zupełnie nowe reguły gry, gdyż tego typu system pomiarowy staje się dostępny dla firm o praktycznie każdej wielkości.

Oprócz skanera maszyna może być wyposażona w wysokorozdzielcze kamery lub sensory termowizyjne. Jak podkreśla XactSense, pod względem funkcjonalności i wszechstronności MAX8 przewyższa wszystkie konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. „To tanie rozwiązanie mapowe dla tych, którzy od UAV oczekują czegoś więcej niż tylko zdjęć i filmów” – czytamy w komunikacie prasowym. W ocenie producenta MAX8 świetnie sprawdzi się np. w pomiarach rurociągów, sieci energetycznych, dróg czy nadajników sieci komórkowych.

Źródło: XactSense, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt