wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-04| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Wzrosty u Trimble'a wyhamowują

W 2014 roku przychody Trimble’a – amerykańskiego producenta sprzętu i oprogramowania pomiarowego – sięgnęły 2,4 mld dolarów. W porównaniu z rokiem 2013 oznacza to wzrost o 5%.


Wzrosty u Trimble'a wyhamowują <br />
R1 ? najnowszy odbiornik GNSS w portfolio Trimble?a
R1 ? najnowszy odbiornik GNSS w portfolio Trimble?a

Największą sprzedaż zanotowały kolejno działy:
• Inżynieria i budownictwo – 1,3 mld dol, wzrost o 10%;
• Rozwiązania mobilne – 486 mln dol., wzrost o 5%;
• Rozwiązania polowe – 422 mln dol, spadek o 11%;
• Zaawansowane urządzenia – 138 mln dol., wzrost o 9%.

Warto zauważyć, że w IV kwartale 2014 r. sprzedaż tej korporacji spadła o 6% (względem analogicznego okresu 2013 r.) do poziomu 564 mln dolarów. To pierwsza taka sytuacja od wielu kwartałów – w poprzednich raportach kwartalnych firma konsekwentnie chwaliła się bowiem rosnącą sprzedażą. Jak wyjaśnia tę sytuację prezes spółki Steven W. Berglund, jest to spowodowane m.in. wysokim kursem dolara, spadającymi cenami ropy oraz wpływem niedawnych przejęć przeprowadzonych przez tę korporację.

Rok 2014 r. Trimble zamknął zyskiem netto w wysokości 214 mln dol. – to o 2% mniej niż rok wcześniej. W IV kwartale 2014 r. spółka wypracowała z kolei 56 mln dol. zysku, czyli o 7% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt