wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-04| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Miasta 3D także w mobilnych przeglądarkach

Szwedzka firma Agency9 wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie pozwalające przeglądać trójwymiarowe modele zabudowy na ekranach smartfonów i tabletów.


Miasta 3D także w mobilnych przeglądarkach

Dotychczas oprogramowanie 3DMaps WebGL działało na sprzęcie desktopowym, teraz współpracuje także z urządzeniami mobilnymi, wyposażonymi w systemy Android oraz Apple iOS. Dzięki niemu do przeglądania nawet złożonych modeli 3D użytkownik potrzebuje jedynie przeglądarki internetowej, bez jakichkolwiek wtyczek.

Jak podkreśla producent, konkurencyjne rozwiązania pozwalają publikować modele o ograniczonej szczegółowości (LoD 1 lub 2) i rozmiarze. Natomiast dzięki wykorzystaniu strumieniowego przesyłania danych dla 3DMaps WebGL nie jest problemem udostępnianie np. oteksturownaych modeli pokrywających rozległe obszary, np. całe miasta. Rozwiązanie wyróżnia ponadto możliwość użycia efektów graficznych znanych z gier komputerowych, takich jak np. światło słoneczne, cienie czy okluzja otoczenia.

Źródło: Agency9, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przepaść się powiększa Czasy przeglądania modeli 3D na smartfonie, za niedługo hologramy 3D miast, a u nas duża liczba samorządów nie ma nawet przyzwoitej strony internetowej (a czasem nie ma jej wcale),że już o takich cudach i wynalazkach jak SIP nie wspominając..zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt