Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-02| GIS, Mapy, Instytucje

BDOO do pobrania bez opłat

Zgodnie z zapowiedziami GUGiK-u ze strony Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej można już pobierać bazę danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO).


BDOO do pobrania bez opłat <br />
Przykład wizualizacji wybranych warstw BDOO
Przykład wizualizacji wybranych warstw BDOO

Rejestr przygotowano zgodnie z wymaganiami rozporządzenia ws. bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych. BDOO została utworzona dla obszaru całego kraju w wyniku generalizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k), z wykorzystaniem narzędzia FME (oprogramowanie typu ETL).

W BDOO znajdziemy dane dotyczące: pokrycia terenu, podziału administracyjnego, sieci transportowej oraz hydrograficznej, obszarów chronionych, a także wybrane budowle, budynki i urządzenia oraz sieci uzbrojenia terenu. Szczegółowość rejestru odpowiada skali 1:250 000.

Dane można pobrać w formacie GML. Podzielono je na zestawy dla poszczególnych województw – ich nazwy odpowiadają numerom TERYT jednostek administracyjnych [aktualizacja – do nazwy plików dodano już nazwy województw].

Porównanie BDOO z jej poprzedniczką, czyli bazą danych ogólnogeograficznych (BDO), rys. GUGiK

W celu zapewnienia możliwości szybkiego kontaktu dotyczącego nieodpłatnego udostępnienia danych CODGiK uruchomił specjalny adres: danebezoplat@codgik.gov.pl, na który można wysyłać ewentualne uwagi merytoryczne oraz zgłoszenia problemów technicznych związanych z udostępnionymi danymi. GUGiK zapewnia jednocześnie, że kontynuuje prace związane z automatyzacją procesów generalizacji baz danych przestrzennych oraz ich prezentacji kartograficznej, a także poprawą jakości i aktualności danych, w związku z czym wszelkie uwagi mogą być bardzo cenne i będą szczegółowo analizowane.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS