wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-27| Geodezja, Teledetekcja, Kataster

Bestsellery ponownie w sprzedaży

W Księgarni Geoforum.pl znów można nabyć cieszące się dużym zainteresowaniem książki „Opracowania fotogrametryczne z niskiego pułapu” oraz „Podstawy i procedury gospodarowania publicznymi zasobami nieruchomości”. Pierwszy nakład obu pozycji został wyprzedany w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery.


Bestsellery ponownie w sprzedaży

„Opracowania fotogrametryczne z niskiego pułapu” jest to pierwsza w Polsce książka dotycząca opracowania danych obrazowych pozyskanych przez sensory zamontowane na bezzałogowych statkach latających. Autorami publikacji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, są płk dr hab. Michał Kędzierski (red. naukowa), dr Anna Fryśkowska i Damian Wierzbicki.
W momencie kiedy możemy wykorzystać zobrazowania satelitarne o rozdzielczości kilkudziesięciu centymetrów, wydaje się, iż klasyczne opracowania fotogrametrii lotniczej będą rzadko wykorzystywane. Dzięki rozdzielczości przestrzennej zobrazowania satelitarnego równej 30 cm część prac fotolotniczych może stracić sens ekonomiczny. Otwierający się rynek na opracowania małych obszarów o wysokiej rozdzielczości daje możliwość wykorzystania bezzałogowych statków latających. W książce przedstawiono wybrane aspekty opracowań fotogrametrycznych wykonywanych na podstawie danych pozyskanych z sensorów niemetrycznych zamontowanych na bezzałogowych statkach latających.
Przedstawione różne aspekty wykonywania opracowań fotogrametrycznych na podstawie danych pozyskanych z sensorów niemetrycznych zamontowanych na bezzałogowych statkach latających należy traktować jako wprowadzenie do rodzącego się nurtu – fotogrametrii niskiego pułapu. Przesłaniem publikacji jest zachęcenie wszystkich pasjonatów wprowadzających nowe technologie i metody w fotogrametrii do dążenia w jednym kierunku – przygotowania standardów opracowań fotogrametrycznych z niskiego pułapu.
Liczącą 116 stron książkę wydano w miękkiej oprawie i jest ona dostępna w cenie 25 zł.

Specyfika gospodarowania publicznymi zasobami nieruchomości – będąca tematem książki opublikowanej przez Wydawnictwo UWM – wynika m.in. z rozmiarów tych zasobów (ponad 40% powierzchni kraju w 2013 r.) oraz ze sposobu podejmowania decyzji przez podmioty odpowiedzialne za tę gospodarkę. W opracowaniu „Podstawy i procedury gospodarowania publicznymi zasobami nieruchomości” poruszono ponadto następujące zagadnienia:
• zasady identyfikacji i opisu nieruchomości na potrzeby gospodarki nieruchomości,
• podstawy wyceny nieruchomości,
• zarys koncepcji gospodarowania zasobami nieruchomości publicznych,
• podstawy i założenia procesu gospodarowania nieruchomościami i ich zasobami,
• zasady gospodarowania publicznymi zasobami nieruchomości,
• wprowadzenie do zarządzania nieruchomościami i ich zasobami,
• wybrane zasady gospodarowania mieniem państwowym,
• gospodarowanie nieruchomościami a lokalizacja inwestycji w gminie,
• gospodarka gruntami w gminie jako element zarządzania strategicznego związanego z pozyskiwaniem nowych inwestycji,
• aspekty przyrodnicze w planowaniu przestrzennym.
Autorami opracowania są: Ryszard Źróbek, Sabina Źróbek, Alina Źróbek-Różańska, Anna Źróbek-Sokolnik oraz Piotr Dynowski. Książka liczy 380 stron i można ją nabyć w cenie 37,80 zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS