Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-24| GNSS

Jak w nawigacji uwzględnić czasowe zamknięcie?

Nowe objazdy zamkniętego niedawno Mostu Łazienkowskiego sprawiły dostawcom rozwiązań nawigacyjnych nietypowy problem.


Jak w nawigacji uwzględnić czasowe zamknięcie? <br />
Problematyczny odcinek na Targeo.pl
Problematyczny odcinek na Targeo.pl

Od początku tego tygodnia wytyczono bowiem czasowy buspas łączący Wał Miedzeszyński z Mostem Poniatowskiego. W godzinach porannego szczytu (tj. 7-10) odcinek ten jest więc dostępny wyłącznie dla pojazdów komunikacji publicznej. Sęk w tym, że większość aplikacji nawigacyjnych nie ma możliwości blokowania wyznaczania trasy przez określony odcinek w określonych porach.

Otwarty projekt Uzupełniająca Mapa Polski postanowił wybrnąć z problemu tak, że oznaczył ten odcinek jako stale dostępny dla ruchu – czytamy na jego profilu na Facebooku. Za to twórcy AutoMapy chwalą się, że jako pierwsi oferują rozwiązanie, które taki nietypowy układ ruchu uwzględnia. „Kierowcy korzystający z AutoMapy w godzinach, w których łącznik Mostu Poniatowskiego dostępny jest dla ruchu kołowego, mają go do dyspozycji przy wyznaczaniu tras i podczas nawigacji. Decyzję o tym, czy trasa będzie przebiegać łącznikiem i mostem AutoMapa podejmuje automatycznie, bazując na czasie dojazdu z uwzględnieniem aktualnego stanu zakorkowania dróg” – napisano w komunikacie prasowym.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS