Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-11| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

Fugro kupuje firmę EarthData


Firma Fugro N.V. z Holandii podpisała umowę, zgodnie z którą przejmie firmę EarthData zajmującą się dostarczaniem rozwiązań kartograficznych, teledetekcyjnych i zdjęć lotniczych.

EarthData ma główną siedzibę we Frederick w Stanach Zjednoczonych (Maryland, Południowa Dakota). Firma zajmuje się dostarczaniem zdjęć lotniczych, rozwiązań dla GIS dla wielu amerykańskich agencji rządowych oraz firm prywatnych. Wykonuje zadania związane z planowaniem przestrzennym, zarządzaniem surowcami naturalnymi oraz projektami inżynierskimi. Przygotowuje rozwiązania służące do pozyskiwania danych, w Chinach ma centrum przetwarzania danych. EarthData dysponuje 12 samolotami, licznymi cyfrowymi kamerami lotniczymi, laserowymi systemami kartograficznymi oraz technologią kartografii radarowej GeoSAR. Roczny obrót firmy wynosi blisko 40 mln euro. W USA i Chinach zatrudnia około 340 osób.

Fugro N.V. powstała w 1962 r. jako biuro inżynierskie FUnderingstechnek en GROndmechanica Fugro, zajmujące się pomiarami geotechnicznymi i geodezyjnymi. W 1992 r. firma zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie. W 2000 r. przejęła kilka spółek fotolotniczych, w 2003 r. kupiła Thales Geosolutions, a ostatnio libańską MAPS Geosystems i austriacką GECO Umwelttechnik GmbH.
Główne obszary działalności FUGRO to: prace i badania geotechniczne na morzu i na lądzie (badania sejsmiczne, wiercenia, projektowanie i konsultnig w tych dziedzinach); pomiary hydrograficzne, geodezyjne, geologiczne, nawigacja; badania geologiczne, określanie zasobów złóż ich eksploatacji. Do grupy FUGRO należy serwis nawigacji satelitarnej OmniSTAR.
W 2006 r. FUGRO osiągnęła przychody w wysokości 1,434 mld (19% wzrost w porównaniu z 2005 r.) i 141 mln euro zysku netto. Przychody w dziale Survey sięgnęły 709 mln euro. FUGRO dysponuje flotą 45 statków i 35 samolotów, zatrudnia prawie 10 tys. pracowników w 55 krajach. Siedziba firmy mieści się w Leidschendam k. Hagi.

Źródło: Fugro


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS