Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-13| Geodezja, GIS, Software, Instytucje

Jaki jest stan prac nad lubelską IIP?

Do sierpnia tego roku planowane jest zakończenie realizacji projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” – poinformował Geoforum.pl Urząd Marszałkowski w Lublinie.


Jaki jest stan prac nad lubelską IIP? <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Dotychczas w ramach przedsięwzięcia zrealizowano m.in.: budowę sieci elektrycznej i komputerowej, dostawę i instalację sprzętu komputerowego i oprogramowania systemowego, bazodanowego oraz narzędziowego. Opracowano również część oprogramowania aplikacyjnego, a system zasilono wybranymi danymi i metadanymi. Uruchomiono ponadto prototyp portalu mapowego – jego udostępnienie w internecie ma nastąpić za około miesiąc.

W trakcie jest m.in.: przeprowadzanie szkoleń z obsługi systemu, dostawa, opracowanie i wdrożenie oprogramowania aplikacyjnego, a także konwersja, migracja i instalacja danych i metadanych.

Podczas zeszłorocznych „Krakowskich spotkań z INSPIRE” geodeta województwa lubelskiego Bronisław Ścigaj informował, że jednym z elementów projektu jest budowa trzech modułów oprogramowania: do prowadzenia PZGiK, do realizacji scaleń oraz do przeprowadzania analiz przestrzennych. Jako że Urząd Marszałkowski będzie mieć prawa autorskie do tych rozwiązań będzie mógł je udostępniać zainteresowanym instytucjom. Kiedy do nastąpi?

Jak informuje rzeczniczka prasowaUrzędu, najbardziej zaawansowane prace są nad modułem do prowadzenia PZGiK – jest on już gotowy i w trakcie wdrażania. Moduł na potrzeby scaleń jest w trakcie realizacji, a ostatni zostanie zrealizowany po odbiorze wdrożenia etapu I. Wszystkie trzy moduły zostaną udostępnione zainteresowanym podmiotom po podpisaniu protokołu końcowego realizacji wszystkich etapów projektu, co zaplanowano na koniec sierpnia br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS