wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-11| GIS, Mapy

Zapowiedź kursu z zakresu informatyzacji MPZP

Firma 24GIS zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz biur urbanistycznych na kolejną edycję szkolenia „Informatyzacja miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – nowe przepisy i wytyczne techniczne”.


Zapowiedź kursu z zakresu informatyzacji MPZP
Tym razem szkolenie odbędzie się 18 marca br. w Katowicach (w siedzibie Oddziału Katowickiego Towarzystwa Urbanistów Polskich).

Szkolenie ma na celu zapoznanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz biur urbanistycznych z:
• aktualnymi wymaganiami prawnymi w zakresie informatyzacji miejscowym planów zagospodarowania przestrzennego wynikającymi m.in. z wdrażaniem dyrektywy INSPIRE;
• organizacją wdrożenia ww. wymagań prawnych,
• dobrymi praktykami w zakresie technicznych aspektów informatyzacji istniejących MPZP
• wskazówkami w zakresie wymagań dotyczących pozyskiwania oraz kontroli nowych MPZP zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Jak zapewnia organizator, uczestnictwo w szkoleniu pozwoli na zdobycie praktycznej wiedzy, która usprawni przeprowadzenie procesu informatyzacji lub harmonizacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Dla przedstawicieli administracji publicznej koszt udziału w szkoleniu przy zapisach do 4 marca wynosi 450 zł netto, a po tym terminie – 550 zł. Cena dla przedstawicieli biur urbanistycznych to z kolei 750 zł.

Szczegółowy program szkolenia oraz warunki udziału

Źródło: 24GIS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@magia Polecam zapoznać się z terminem tekst jednolity aktu prawnego. Jest to jedynie ujednolicony (czyt. scalony) akt prawny w którym zostały uwzględnione zmiany w przepisach. Czyli inaczej mówiąc naniesienie do treści ustaw zmian które zostały uchwalone wcześniej. W tym przypadku Ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Innym tematem jest fakt, że MIiR przygotowuje kolejną zmianę w przepisach, ale nie jest ona jeszcze wprowadzona w życie.
odpowiedz zgłoś
i wszystko jasne, http://tnij.org/fylli75 - skąd wiedzieli że 2 dni po ich zaproszeniu na szkolenia pojawi się tekst jednolity ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
odpowiedz zgłoś
chwała firmie ale rozumiem, że nic o nowych przepisach się nie dowiem? Nie zarzucam im marnowania pieniędzy, nie zarzucam braku pracy u podstaw, ale co to ma do rzeczy w kontekście tytułu marketingowego: ?Informatyzacja miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego ? nowe przepisy i wytyczne techniczne? z podkreśleniem ostatniej części - ile w tym prawdy? Czy są jakieś nowe przepisy? czy są opracowane wytyczne, czy może ich nie ma a są dobre praktyki? Wystarczyło nazwać to po polsku i nikt (nawet ja) nie miałby wątpliwości:) tutaj hejt uprawia się w innych wątkach, bardziej rządowych.
odpowiedz zgłoś
do złośliwca > ta firma robi bardzo dobrą pracę od wielu lat, pracę u podstaw. To że nasi panowie od "rozliczania kilometrówek" mają problem z ustanawianiem spójnego, jasnego i przede wszystkim praktycznego prawa to inny temat. Natomiast ta firma uczy samorządy jak zamawiać mpzp czy studium, pokazuje dobre praktyki, zwraca uwagę na topologię, elektroniczną wersję dokumentów planistycznych, łatwość informatyzacji wypisów czy wyrysów itd. Jest wiele gmin które takie praktyki wdrożyły, ale więcej jest takich gdzie kredki, papierowe mapy i tworzenie planów miejscowych nie ma nic wspólnego z przyszłością samorządów... także popyt na naukę jest i będzie jak niestety podaż na głupotę i hejtowanie wszystkiego co dobre
odpowiedz zgłoś
nowe przepisy i wytyczne techniczne rozumiem, że nie nikt nie poda informacji tutaj o tych nowych i muszę zapłacić 400zł, żeby się dowiedzieć, że ich nie ma?:)
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS