wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-11| GNSS, GIS, Sprzęt, Software

R1: satelitarna nowość Trimble'a

Mały, lekki i wytrzymały odbiornik GNSS współpracujący poprzez Bluetooth z różnymi modelami smartfonów i tabletów – tak Trimble reklamuje swoją nowość dla branży GIS, czyli instrument R1.


R1: satelitarna nowość Trimble'a

Przy wymiarach 11,2 x 6,8 x 2,7 cm odbiornik waży 187 g. Zmieści się więc w kieszeni, może być także przymocowany do paska lub tyczki. Łatwość użytkowania zwiększają pojemne baterie pozwalające na całodzienne pomiary.

R1 odbiera sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz QZSS. Opcjonalnie śledzi także satelitarne korekty Trimble ViewPoint RTX, co pozwala osiągnąć submetrową dokładność pomiaru. Błąd wyznaczania pozycji można także zredukować stosując poprawki SBAS lub VRS.

Sprzęt obsługiwany jest z poziomu smartfona lub tabletu poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth. R1 współpracuje z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w systemy Android, Windows Phone oraz iOS, a także GIS-owymi aplikacjami Trimble TerraFlex, TerraSync oraz Positions.

– Wzbogacenie naszej oferty o odbiornik R1 jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy w swoim biznesie przyjmują strategię Bring Your Own Device (BYOD). Zapewniamy innowacyjne rozwiązanie pozwalające zbierać dane geoprzestrzenne wysokiej dokładności przez znacznie szerszą grupę pracowników terenowych – komentuje wprowadzenie nowego instrumentu Alain Samaha, dyrektor ds. GIS-u i oprogramowania w Trimble Geospatial Division.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS