wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-10| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Instytucje

IBL kupił skaner

Instytut Badawczy Leśnictwa podpisał z firmą Geotronics Polska z Krakowa umowę na dostawę naziemnego skanera laserowego.


IBL kupił skaner <br />
fot. Trimble
fot. Trimble

Za skaner Trimble TX5 wraz z oprogramowaniem Trimble RealWorks IBL zapłaci 171 tys. zł. W przetargu wzięła udział także firma TPI, ale jej oferta została przez zamawiającego odrzucona.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. No właśnie nie ma informacji o żadnych normach odporności. Jedynie tyle: Wilgotność . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Bez kondensacji
odpowiedz zgłoś
A można? tak z ciekawości - ten konkretnie model spełnia jakieś normy wodoszczelności, IP na przykład?
odpowiedz zgłoś
Oh oh IBL kupuje skaner i aż news'a trzeba zamieścić. Próbujemy czasem sobie tutaj na geoforum wciskać, że skanery to dla nas chleb powszedni itp. ale prawda jest taka, że dla wielu to wciąż kosmos. I jak ktoś kupi to już wielkie newsy i podnieta :) A co do pracy w wilgotnych warunkach...? na prawdę? w innych krajach europejskich skaning naziemny (nie wspominając o lotniczym) w leśnictwie to norma i badane są systemy mobilne, żeby jeszcze przyspieszyć prace, a my 'specjaliści od skaningu' wątpimy czy można go wziąć do lasu?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Mokra ściółka to jeszcze nie wilgotne warunki.
odpowiedz zgłoś
.. Bardzo interesujące, Instytut Badawczy Leśnictwa kupuje sprzęt który nie może pracować w wilgotnych warunkach :) pogratulować...
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
fajnie, ciekawa inicjatywa tylko news skromy, bo skoro ktoś wydaje 170k na sprzęt to na pewno ma konkretne plany gdzie go wykorzysta i to co najmniej projekty na kilka mln złotych bo sprzęt musi się zwrócić z nawiązką. Także podstawowe pytanie, co IBL będzie robił tym sprzętem i kiedy zobaczymy efekty.
 5 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS