wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-02-09| Geodezja, GIS

Nowości w tarnowskim SIP-ie

Zintegrowany System Informacji Przestrzennej wzbogacił się o dodatkowe funkcje. Dzięki nowym możliwością można bez wychodzenia z domu zgłosić interwencję np. w sprawie uszkodzenia drogi, sprawdzić stan poziomu hałasu, zobaczyć studium uwarunkowań, wyszukać informacje dotyczące działek, obiektów czy inwestycji prowadzonych w Tarnowie.


Nowości w tarnowskim SIP-ie
– ZSIP to system informatyczny, dzięki któremu, za pośrednictwem internetu, mieszkańcy mają dostęp do baz danych zgromadzonych w urzędzie. Znajdują się tam np. dane ewidencji gruntów i budynków w zakresie struktury własności. Po zaznaczeniu interesujących nas tematów system generuje informacje i wyświetla je w formie interaktywnych map – mówi Marek Idzkiewicz, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Urzędu Miasta Tarnowa.

Jedną z nowości jest Portal Planowania Przestrzennego. Za jego pośrednictwem można sprawdzić aktualne studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania oraz miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Możliwe jest także wyszukanie działki po jej numerze lub adresie oraz uzyskanie informacji o jej przeznaczeniu.

Kolejną nową funkcją jest możliwość zdalnego kontaktu mieszkańców z urzędem za pośrednictwem internetu, by np. zgłosić uszkodzenie drogi i wskazać jej dokładne położenie. Dodatkowo, dzięki mapie akustycznej, użytkownicy mogą sprawdzić poziom hałasu w mieście. W ubiegłym roku z ZSIP-u skorzystało 18 tysięcy użytkowników, a system wygenerował ponad 400 tysięcy map.

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
java certyfikat Aurory wygasł chyba i nie można się podłączyć do portalu 3D...

Odswieżanie mapy Szkoda ze przesunięcie mapy powoduje zawieszenie całej aplikacji.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt