wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-09| Geodezja, GIS

Nowości w tarnowskim SIP-ie

Zintegrowany System Informacji Przestrzennej wzbogacił się o dodatkowe funkcje. Dzięki nowym możliwością można bez wychodzenia z domu zgłosić interwencję np. w sprawie uszkodzenia drogi, sprawdzić stan poziomu hałasu, zobaczyć studium uwarunkowań, wyszukać informacje dotyczące działek, obiektów czy inwestycji prowadzonych w Tarnowie.


Nowości w tarnowskim SIP-ie
– ZSIP to system informatyczny, dzięki któremu, za pośrednictwem internetu, mieszkańcy mają dostęp do baz danych zgromadzonych w urzędzie. Znajdują się tam np. dane ewidencji gruntów i budynków w zakresie struktury własności. Po zaznaczeniu interesujących nas tematów system generuje informacje i wyświetla je w formie interaktywnych map – mówi Marek Idzkiewicz, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Urzędu Miasta Tarnowa.

Jedną z nowości jest Portal Planowania Przestrzennego. Za jego pośrednictwem można sprawdzić aktualne studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania oraz miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Możliwe jest także wyszukanie działki po jej numerze lub adresie oraz uzyskanie informacji o jej przeznaczeniu.

Kolejną nową funkcją jest możliwość zdalnego kontaktu mieszkańców z urzędem za pośrednictwem internetu, by np. zgłosić uszkodzenie drogi i wskazać jej dokładne położenie. Dodatkowo, dzięki mapie akustycznej, użytkownicy mogą sprawdzić poziom hałasu w mieście. W ubiegłym roku z ZSIP-u skorzystało 18 tysięcy użytkowników, a system wygenerował ponad 400 tysięcy map.

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
java certyfikat Aurory wygasł chyba i nie można się podłączyć do portalu 3D...
odpowiedz zgłoś
Odswieżanie mapy Szkoda ze przesunięcie mapy powoduje zawieszenie całej aplikacji.
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS