Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-06| Teledetekcja, Sprzęt, Software

Spotkanie użytkowników LiDAR-owego oprogramowania

Dziś (6 lutego) w Pradze kończy się czterodniowe spotkanie użytkowników Terrasolid – oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR Podczas Terrasolid European Users’ Event 2015 największy nacisk położono na technologie mobilnego skanowania laserowego (MLS).


Spotkanie użytkowników LiDAR-owego oprogramowania
Uczestnicy spotkania mają możliwość m.in. zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami oprogramowania Terrasolid, takimi jak automatyczne wykrywanie w chmurze punktów z mobilnego skanowania laserowego poruszających się obiektów – samochodów i ludzi. Na życzenie użytkowników przygotowano warsztaty na temat przetwarzania chmur punktów generowanych metodami steromatchingu zdjęć lotniczych UAV. Podczas spotkania zapowiedziano także 64 bitową wersję Terrasolid (obecnie można już testować wersję Beta). Nowa wersja znacząco poprawia pracę z chmurą punktów (m.in. zwiększono wielkości bloków do 100 mln punktów).

W trakcie spotkania odbyły się również prezentacje innych firm z sektora LiDAR, takich jak: Tripoint czy Optech. Pierwsza z nich zaprezentowała produkt Pointscene do wizualizacji i dokonywania pomiarów w chmurze punktów LiDAR wyłącznie przez przeglądarkę internetową (bez wtyczek). Aplikacja oferuje udostępnienie danych do pracy w grupie, zabezpieczony dostęp do dużych zestawów danych na serwerach zewnętrznych lub klienta, przekroje i widoki izometryczne, zaimplementowaną nawigację Google Maps oraz Openlayers, a także szerokie możliwości wyświetlania wektorów i klas obiektów w chmurze punktów LiDAR. Firma Optech przedstawiła skaner wielospektralny Titan ALTM wykorzystujący 3 zakresy promieniowania o szerokich zastosowaniach środowiskowych (mapowanie dna zbiorników wodnych oraz zbiorowisk roślinnych).



W spotkaniu bierze udział około 120 osób w tym kilkanaście z Polski, m.in. z firm ProGea Consulting, KPGeo, COWI Polska oraz z sektora nauki. Następne spotkanie odbędzie się za rok w Laponii (Finlandia).

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS