wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-05| Geodezja, GIS

Gmina Trzebinia w sieci

Urząd Miasta w Trzebini (woj. małopolskie) uruchomił gminny geoportal zapewniający dostęp do zasobów i usług związanych z danymi przestrzennymi.


Gmina Trzebinia w sieci

Serwis opracowano z wykorzystaniem funkcjonującego w urzędzie systemu zarządzania danymi przestrzennymi. W geoportalu prezentowane są warstwy: działek, budynków, adresów, zabytków oraz dane dotyczące planów i studium zagospodarowania przestrzennego. Informacje te mogą być prezentowane na tle OpenStreetMap, ortofotomapy lub mapy topograficznej. Część prezentowanych danych powiązana jest z danymi opisowymi.

Geoportal, działający w technologii śląskiej firmy Geobid, będzie na bieżąco rozwijany i uzupełniany o nowe narzędzia i moduły tematyczne.

Źródło: Urząd Miasta w Trzebini


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Cichy Za to renderuje się błyskawicznie, w ciągu ułamka sekundy. W portalach z Kielc, Trójmiasta czy Tarnowa głównym elementem jest klepsydra "proszę czekać" przy każdym ruchu kursorem ;-)
 1 
odpowiedz zgłoś
ppp: Nie, raczej renderują to w jakimś Maperitive, ponieważ czcionka jest inna i brakuje obrysów budynków.
odpowiedz zgłoś
MZ no właśnie nie wiem, czy w ogóle to sami renderują... bo trochę wygląda jakby brali kafelki z OSM i tylko je transformowali na układ 92 i stąd to rozmycie
 1 
odpowiedz zgłoś
Postęp? No niby postęp jest, już aplikacja nie wygląda jak z 1990 roku... teraz wygląda jakby była 1991 r.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
a jest postęp
odpowiedz zgłoś
Ło matko, z tym podkładem OpenStreetMap to Geobid mógł się bardziej postarać i wyrenderować to ładniej - on jest po prostu brzydki.
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS