wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-04| GIS, Mapy, Instytucje

Gdzie jest BDOO?

Baza danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO) teoretycznie powinna być gotowa do końca zeszłego roku i udostępniona bez opłat. Na jakim etapie jest tworzenie tego rejestru?


Gdzie jest BDOO? <br />
Wizualizacja BDO w Geoportalu
Wizualizacja BDO w Geoportalu

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych BDOO miała być gotowa do 31 grudnia 2014 r. Z kolei znowelizowane Prawo geodezyjne i kartograficzne zakłada, że baza ta – razem z trzema innymi rejestrami – ma być dostępna za darmo. Tymczasem – jak zwraca uwagę jeden z naszych czytelników – na razie ze strony CODGiK-u można pobrać jedynie starszą wersję tej bazy, czyli BDO (baza danych ogólnogeograficznych). Kiedy dostępna będzie zgodna z aktualnymi przepisami BDOO?

Jak wyjaśnia GUGiK, BDOO została utworzona zgodnie z terminem. Prace związane z przekształceniem i generalizacją danych BDOT10k do struktury BDOO zakończono już 19 grudnia 2014 r. Obecnie kończy się weryfikacja i przygotowanie do udostępnienia oraz publikacji, co powinno nastąpić nie później niż do końca lutego br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Terminy Już chyba nawet nie chcą wiedzieć, że obowiązują jakieś terminy. Ponadto kto tam jeszcze to ogarnia? Ponadto jest tyle innych aktualnych serwisów.
odpowiedz zgłoś
BDOO naprawdę jest dla GUGiK problematyczne. Najpierw nie zrobiono na czas. Teraz nie jest aktualizowane mimo zapisów prawnych. GUGiKu, po co istniejesz skoro nie wykonujesz swoich zadań ustawowych ?
odpowiedz zgłoś
ludzie to przecież troll nawet wazowski to skrócenie od wazelinowski. Z kim tu dyskutować ?
odpowiedz zgłoś
Skoro wazowski twierdzi, że GUGiK to "Niesamowite mozliwosci rozwoju, dostep do technologii, wiedzy, fajna ekipa robiaca mnóstwo ciekawych, waznych i potrzebnych tematów" to ja też tam chcę.
odpowiedz zgłoś
a ja dorzucę na starcie 10% premii motywacyjnej za zaangażowanie. Od poniedziałku jedziemy z tym koksem
odpowiedz zgłoś
wzowski biorę cie w ciemno, wpadnij w poniedziałek na Wspólną - potrzebujemy takich ludzi.
 1 
odpowiedz zgłoś
Zenku W ustawie nie ma daty - prawda ? W zwiazku z tym nie jest to termin ustawowy. Niestety nie jestem z gugik chociaż chciałbym bo to najlepsze pod wieloma wzgledami miejsce pracy. Niesamowite mozliwosci rozwoju, dostep do technologii, wiedzy, fajna ekipa robiaca mnóstwo ciekawych, waznych i potrzebnych tematów.
odpowiedz zgłoś
@wazowski musisz znać wszystkie listy skoro tak twierdzisz, a i jeszcze kontaktować się z pisarzem skoro masz taka wiedzę. Chyba, że tylko ci sie tak wydaje.
odpowiedz zgłoś
wazowski rozporządzenie jest aktem wykonawczym do ustawy. Samo nie obowiązuje. Dokształć się. Szczególnie jeśli jesteś z gugiku.
odpowiedz zgłoś
hurra W żadnej ustawie nie ma słowa na temat takiego terminu - w związku z tym pojęcie niedotrzymania ustawowego terminu świadczy o nieznajomości tematu i poszukiwaniu sensacji. Analogicznie jest z listami - nic nie dają. Są śmieszne a wręcz żenujące i nie mają żadnego wpływu na rzeczywistość oprócz poprawy samopoczucia pisarza. Brawo GUGiK !!! You are the champions.
odpowiedz zgłoś
ustawowego nie dotrzymali - dobrze że chociaż ten "obiecany" termin dotrzymali. Nie chodzi o sensacje chodzi o to co powinno prawnie być zrobione. Czasem warto uderzyć się w piersi paradoksalnie można na tym więcej wygrać niż przegrać. Smutne jest to że trzeba listy pisać żeby to niektórzy zrozumieli.
odpowiedz zgłoś
BDOO jest No i niestety dotrzymali terminu a liczyłem, że będzie obsuwa i pan redaktor śledczy w poniedziałek zaatakuje. Szkoda, w końcu nie chodziło o BDOO a o trochę sensacji i awantury.
odpowiedz zgłoś
mick jak mówisz o wyluzowaniu to lepszy byłby nick "Laska" ;)
odpowiedz zgłoś
refleksja Witam . Wydaje mi się, że za dużo nas jest w tym kraju i jeden drugiego zagryza. Jeszce parę lat i nie będzie hejtów, bo nikogo tu nie będzie i nikt nie będzie się przejmował. Chyba trzeba wyluuuuzować Panowie i Panie.
 1 
odpowiedz zgłoś
do My Zapomniałaś/łeś napisać ..."to mówiłem ja Jarząbek..." albo tak " aż oczy bolą patrzeć jak nasz prezes się męczy, są wśród nas tacy co wkładają mu szpilki ale to nie są ludzie to są wilki..."
 6 
odpowiedz zgłoś
jasne a świstak siedzi i zawija. Od kilku lat nadużywanie angielskiego to wiocha. Poczucie zażenowania widać niektóyrm jest obce.
 1 
odpowiedz zgłoś
"We are the champions and we'll keep on fighting till the end. No time for losers 'cause we are the champion of the World". To nasz hymn i byle hejty tego nie zmienią. To nasz hymn bo fakty to potwierdzają. A to że znamy swoją wartość i że lubimy swoją pracę, że ją szanujemy i lubimy i szanujemy ludzi nie wyklucza pokoryi cchęci nauki i ciaglego doskonalenia. Ponieważ we are the champions nie oznacza nieomylności i boskiej doskonałości. Jesteśmy champions ale tylko ludźmi.
odpowiedz zgłoś
like GUGiK Powtarzaj dalej "Kłam­stwo pow­tarza­ne ty­siąc ra­zy sta­je się prawdą"
 1 
odpowiedz zgłoś
unlike GUGiK Może jest parę osób w tym biurze z umiejętnościami i chęciami. Niestety wynik pracy całości to beznadzieja. I niema co się obrażać, w świecie rozliczania efektywności działań dawno by już ten urząd zaorali. Niech taki zwolennik GUGiK zamówi usługę i zapłaci ze SWOJEJ kieszeni (np. kafelki w łazience) a fachowiec w oznaczonej dacie powie - zrobiłem, ale jeszcze przez dwa tygodnie nie można wchodzić, puszczać wody, ... I nie pytam po co Ci łazienka. Dostęp do BDOO nie ma ŻADNYCH warunków na pobranie danych. Wydając cudze pieniądze (nasze - Podatników) nie czujecie żadnej odpowiedzialności za efekt. Bo GUGiK jest najlepszy, nieomylny, i zjadł wszystkie rozumy. Komentujecie anonimowość innych, ale sami robicie to samo. Z uwagi na złośliwe osobiste wycieczki zrobię to samo. Pozdrawiam wszy stkich zadufanych w sobie urzędników.
 1 
odpowiedz zgłoś
We are the champions Podsumowując ten uroczy, pełen dobroci i wzjamengo szacunku naszych rodaków Polaków dzień przytoczę coś z czym się zgadzam w 100% "GUGiK to jeden z lepszych zespołów ludzi w całej administracji publicznej. Profesjonalni, zmotywowani, doskonale wykształceni, znający języki, nowoczesne technologie, metody i narzędzia służące realizacji celów, doskonale znający prawo krajowe i międzynarodowe, z otwartymi umysłami, przyjaźnie nastawieni do świata i ludzi, pomagający potrzebującym. Gratuluję i trzymajcie się moi drodzy - GUGiK jest THE BEST !"
 1 
odpowiedz zgłoś
:) sorry taki mamy GUGiK
 1 
odpowiedz zgłoś
GUGIK To jacy fachowcy pracują w GUGIK najlepiej obrazuje nowelizacja po 12 lipca
 1 
odpowiedz zgłoś
Marysiu Andrzejek to każdy nick, który źle pisze o gugiku. Przecież to oczywiste.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@geodeta A kto to ten Andrzejek?
 1 
odpowiedz zgłoś
to po co piszesz ~ Andrzejku twój styl już od dawna pozostawia wiele do życzenia niezależnie pod jakim nikiem piszesz ale nie skupiajmy się na tym, to bez znaczenia -
 1 
odpowiedz zgłoś
~ Andrzejku twój styl już od dawna pozostawia wiele do życzenia niezależnie pod jakim nikiem piszesz ale nie skupiajmy się na tym, to bez znaczenia - pytam do czego wykorzystujesz bo może jakoś będę mógł ci pomóc w realizacji tych zadań do czasu kiedy nowe BDOO znajdzie się na stronie CODGiK. Odpowiedź wskazuje że te dane nie są ci kompletnie potrzebne i nie ma dla ciebie znaczenia dostęp do nich - chodzi o to, że GUGiK zły, niedobry, beznadziejny. A ja uważam odwrotnie i chciałbym ci pomóc.
 3 
odpowiedz zgłoś
errata1 Nie używa tych danych bo nie są wystawione. Taka elementarna logika na poziomie podstawówki.
 3 
odpowiedz zgłoś
geodeto ja chcę dzisiaj - i za przeproszeniem nie powinno cie obchodzić do czego mi są potrzebne. Żeby nie napisać gorzej lecz w twoim stylu. To co za 15 minut będą na stronie CODGiK ?
 4 
odpowiedz zgłoś
do Andrzeja Andrzejku - chcesz już dzisiaj to BDOO czy zaciśniesz kolana i wytrzymasz te dwa - trzy tygodnie ? Do czego używasz tych danych - tak z ciekawości ?
 3 
odpowiedz zgłoś
Andrzej 10/10 Dodam jedynie "i zapłacone";)
 2 
odpowiedz zgłoś
Tylko narzekacie Baza miała być do końca grudnia i jest. Dokładnie tak samo jak druga linia metra w Warszawie ? też była gotowa w grudniu. Tylko niektórzy naiwni myśleli, że gotowy = oddany do użytku, a przecież każdy rozsądny wie, że to zupełnie nie to samo. Cieszmy się, że mamy gotowe, zupełnie nowe i nie popsute. Bo jak się odda do użytkowania to zaraz zabrudzą, popsują i jeszcze będą narzekać.
 7 
odpowiedz zgłoś
nieco nachalna reklama portalu, nie sądzisz Jakubie ?
 1 
odpowiedz zgłoś
NMT 100 Numeryczny Model Terenu w siatce 100 m też był gotowy w terminie: http://geoinfor.pl/2014/11/18/nmt-100-darmowy-ale- z-problemami/ na szczęście już go poprawili: http://geoinfor.pl/2015/02/02/nmt-100-codgik-opubl ikowal-nowe-dane/
 2 
odpowiedz zgłoś
@like GUGiK To tak mniej więcej wychodzi, że każdy z nich to ok. 150 procent ideału. W takiej sytuacji GUGiK rzeczywiście jest the BEST.
 1 
odpowiedz zgłoś
GUGIK the best GUGIK the best - potwierdzam, pracują u nas normalni ludzie, tylko zarząd taki sobie.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
do Gugik Jacy klakierzy ? Ktoś po chamsku rzyga na gugik nie majac zielonego pojecia o czym rzyga a ktos inny nie rzyga tylko pisze o ludziach gugik jako o super zespole. Ja potwierdzam sa tam lepsi i gorsi ale to naprawdę jeden z lepszych zespołów w administracji publicznej. Brawo GUGIK. Trzymam za was kciuki. Nie przejmujcie sie tym "hejtem" to zaledwie kilka osób, anonimowych, żałosnych, zfrustrowanych nieudacznikow ktorzy nic w życiu nie zrobili i ktorym nic sie nie udaje. Po prostu nieudacznicy. Gugik the best.
 7 
odpowiedz zgłoś
BDOO do czytelnik - nie rżnij głupa - jeśli coś już jest skończone to jest dostępne. Jak zwykle coś nie wyszło i trzeba poprawić. Odezwali się też klakierzy GUGiK-u. Beznadziejnej jakości wytworów tego urzędu niczym się nie da obronić.
 5 
odpowiedz zgłoś
do doscjuztego To jest twoja niczym nie uzasadniona opinia. GUGiK to jeden z lepszych zespołów ludzi w calej administracji publicznej. Profesjonalni, zmotywowani, doskonale wykształceni, znający języki, nowoczesne technologie, metody i narzędzia służące realizacji celów, doskonale znający prawo krajowe i międzynarodowe, z otwartymi umysłami, przyjaźnie nastawieni do świata i ludzi, pomagający potrzebującym. Gratuluję i trzymajcie się moi drodzy - GUGiK jest THE BEST !
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
GUGiK to chyba najbardziej kompromitujący się urząd w Polsce !!!
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
do masha Coś sugerujesz, zarzucasz, jakies podejrzenie popełnienia przestępstwa czy zwykłe pomówienia ?
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
czytelniku to, że protokół jest podpisany w terminie nie musisz informować. Akurat tego jestem zawsze w ciemno pewien:)
 6 
odpowiedz zgłoś
do mash Nie tak dawno - 19.12.2014. Niestety w terminie i to się koledze nie podoba. Trudno może się nie podobać ale takie są fakty.
 5 
odpowiedz zgłoś
proste już dawno zrobione, wszystko jest, tylko nikt nie widział. Robimy sprawdzamy dostosowujemy, podnosimy jakość, aby produkty projektu były wymierne zgodnie ze wskaźnikami. Miał być dzik, więc świnię trzeba najpierw pomalować ...
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
43 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS