wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-29| Teledetekcja, Software

Pix4D: przetwarzanie zdjęć z drona jeszcze szybsze

Szwacjarska firma Pix4D zaprezentowała wersję 1.3 oprogramowania Pix4Dmapper do przetwarzania zdjęć z bezzałogowych maszyn latających do postaci ortofotomap, modeli terenu czy chmur punktów.


Pix4D: przetwarzanie zdjęć z drona jeszcze szybsze

Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest wsparcie dla procesorów graficznych NVIDIA – pozwoli to przyspieszyć wstępne przetworzenie zobrazowań o 10-75%, zależnie od typu zdjęć czy wielkości projektu.

Poza tym Pix4Dmapper 1.3 oferuje tworzenie pełnych oteksturowanych modeli 3D oraz ich eksport do formatów OBJ lub PLY np.w celu generowania animacji. Nowością są również poprawione mechanizmy do korekcji jasności czy kolorów obrazów, które przekładają się na lepszą jakość wynikowej ortofotomozaiki.Źródło: Pix4D, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
chcialem zobaczyc szko,ze filmik nie dzialazobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt