wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-26| Teledetekcja, Firma

Firma Planet Labs zebrała 95 mln dol. na małe satelity

Firma Planet Labs – startup z Doliny Krzemowej budujący konstelację niewielkich satelitów obserwacyjnych – ogłosiła uzyskanie od inwestorów 95 mln dol.


Firma Planet Labs zebrała 95 mln dol. na małe satelity <br />
Autostrada A1 koło Łodzi (fot. Planet Labs)
Autostrada A1 koło Łodzi (fot. Planet Labs)

70 mln dol. z tej kwoty pochodzi z serii C finansowania prowadzonego przez fundusz Data Collective. W ten sposób inicjatywę wsparli zarówno nowi inwestorzy, jak i ci, którzy już wcześniej łożyli na Planet Labs. Pozostałe 25 mln dol. pochodzi od Western Technology Investment.

Jak informuje w komunikacie prasowym firma Planet Labs, na orbicie udało się jej umieścić już 73 satelity obserwacyjne. Ostatnie dwa, wystrzelone na pokładzie rakiety SpaceX, znalazły się w kosmosie 10 stycznia br. Satelity dostarczają zdjęć w rozdzielczości 3-5 metrów.

Źródło: Planet Labs, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt