wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-26| Teledetekcja, Firma

Firma Planet Labs zebrała 95 mln dol. na małe satelity

Firma Planet Labs – startup z Doliny Krzemowej budujący konstelację niewielkich satelitów obserwacyjnych – ogłosiła uzyskanie od inwestorów 95 mln dol.


Firma Planet Labs zebrała 95 mln dol. na małe satelity <br />
Autostrada A1 koło Łodzi (fot. Planet Labs)
Autostrada A1 koło Łodzi (fot. Planet Labs)

70 mln dol. z tej kwoty pochodzi z serii C finansowania prowadzonego przez fundusz Data Collective. W ten sposób inicjatywę wsparli zarówno nowi inwestorzy, jak i ci, którzy już wcześniej łożyli na Planet Labs. Pozostałe 25 mln dol. pochodzi od Western Technology Investment.

Jak informuje w komunikacie prasowym firma Planet Labs, na orbicie udało się jej umieścić już 73 satelity obserwacyjne. Ostatnie dwa, wystrzelone na pokładzie rakiety SpaceX, znalazły się w kosmosie 10 stycznia br. Satelity dostarczają zdjęć w rozdzielczości 3-5 metrów.

Źródło: Planet Labs, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt