Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-04| GIS, Firma, Software, Ludzie

Autodesk ma już ponad 8 mln licencjonowanych użytkowników


Firma Autodesk poinformowała, że liczba licencji na oferowane przez nią oprogramowanie przekroczyła 8 mln. Wynik ten osiągnięto dzięki zwiększeniu sprzedaży w zakresie oprogramowania do projektowania dwuwymiarowego oraz znaczący wzrost w obszarze rozwiązań do modelowania trójwymiarowego.

Tylko w czwartym kwartale roku finansowego 2007, Autodesk dostarczył ponad 47 tys. komercyjnych stanowisk oprogramowania 3D, w tym: Autodesk Inventor, Civil 3D oraz rozwiązania na platformie Revit. Łączne przychody z tych produktów wzrosły o 40% w porównaniu z czwartym kwartałem 2006 r., osiągając rekordową wartość 121 mln dolarów. Wzrost sprzedaży licencji w czwartym kwartale odzwierciedlał zwiększenie przychodów z tzw. gospodarek rozwijających się (kraje: Azji i Pacyfiku, Europy Centralnej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej).

"8 milionów użytkowników na całym świecie korzysta z wiodących rozwiązań oferowanych przez Autodesk. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że ten wzrost jest stymulowany przez klientów, którzy osiągają korzyści z rozwiązań do projektowania trójwymiarowego" – powiedział Carl Bass, prezes Autodesk. Jak zaznaczył – "Rozwiązania do projektowania 3D oferowane przez Autodesk dla sektorów: przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki pozwalają na wizualizację, symulację i analizę koncepcji zanim stanie się ona rzeczywistością. Umożliwiają skrócenie czasu realizacji projektu, redukcję kosztów produkcji oraz zwiększenie jego jakości.

Źrodło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS