wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-04| GIS, Firma, Software, Ludzie

Autodesk ma już ponad 8 mln licencjonowanych użytkowników


Firma Autodesk poinformowała, że liczba licencji na oferowane przez nią oprogramowanie przekroczyła 8 mln. Wynik ten osiągnięto dzięki zwiększeniu sprzedaży w zakresie oprogramowania do projektowania dwuwymiarowego oraz znaczący wzrost w obszarze rozwiązań do modelowania trójwymiarowego.

Tylko w czwartym kwartale roku finansowego 2007, Autodesk dostarczył ponad 47 tys. komercyjnych stanowisk oprogramowania 3D, w tym: Autodesk Inventor, Civil 3D oraz rozwiązania na platformie Revit. Łączne przychody z tych produktów wzrosły o 40% w porównaniu z czwartym kwartałem 2006 r., osiągając rekordową wartość 121 mln dolarów. Wzrost sprzedaży licencji w czwartym kwartale odzwierciedlał zwiększenie przychodów z tzw. gospodarek rozwijających się (kraje: Azji i Pacyfiku, Europy Centralnej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej).

"8 milionów użytkowników na całym świecie korzysta z wiodących rozwiązań oferowanych przez Autodesk. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że ten wzrost jest stymulowany przez klientów, którzy osiągają korzyści z rozwiązań do projektowania trójwymiarowego" – powiedział Carl Bass, prezes Autodesk. Jak zaznaczył – "Rozwiązania do projektowania 3D oferowane przez Autodesk dla sektorów: przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki pozwalają na wizualizację, symulację i analizę koncepcji zanim stanie się ona rzeczywistością. Umożliwiają skrócenie czasu realizacji projektu, redukcję kosztów produkcji oraz zwiększenie jego jakości.

Źrodło: Autodesk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS