wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-16| Przetargi

O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii

Przedstawiciele Państwowego Przedsiębiorstwa Katastru z Mołdawii przez trzy dni (12-14 stycznia br.) – podczas spotkań w Centralnym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz w urzędach miejskich Warszawy i Tarczyna – poznawali zasady działania oraz narzędzia do obsługi ewidencji miejscowości ulic i adresów.


O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii
Podczas spotkań ekspertów zaprezentowano przykłady wdrożeń infrastruktury informacji przestrzennej: serwisy geoportalu.gov.pl oraz przykłady wykorzystania danych wysokościowych zgromadzonych w ramach projektu ISOK. Prezentacje uzupełniły wizyty w pracowniach merytorycznych CODGiK. Oddzielną sesję poświęcono sieci precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS.

W Biurze Geodezji i Katastru m.st. Warszawy członkowie mołdawskiej delegacji mogli zapoznać się procesem informatyzacji rejestru ulic i adresów oraz ujednolicenia baz danych na przestrzeniu ostatnich 25 lat. Pracownicy urzędu miasta z Wydziału Ewidencji Nazw i Adresów przedstawili funkcjonowanie internetowego serwisu do prowadzenia urzędowej bazy EMUiA.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Tarczynie zostało zaprezentowane praktyczne zastosowanie na poziomie gminy aplikacji EMUiA opracowanej przez GUGiK i udostępnianej nieodpłatnie zainteresowanym samorządom.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to skoro tak religijnie to może jeszcze wezwijmy żeby GUGiK nie czcił złotego cielca ?
odpowiedz zgłoś
do projekt Według mnie dla GUGiK to nie ma znaczenia czy ktoś ma ich system czy nie. GUGiK wydaje mi się, że jak tylko może wspiera dostawców i prezentuje również rozwiązania np. W.Izdebskiego patrz Warszawa. GUGiK nie ma z tym problemu, bez emocji, bez nerwów, na poziomie, kulturalnie - brawo GUGiK nie dajcie się sprowokować - tak trzymać. Niech się inni spalają na niepotrzebne nerwy, listy, śledztwa itp. "uczciwość i dobro zawsze kiedyś zwycięży zło i ciemność" - patrz trylogia Tolkiena na przykład albo "zło dobrem zwyciężaj" - Apostoł Paweł(Rz 12,21).
odpowiedz zgłoś
to jak w końcu Warszawa ma system GUGIK czy system Izdebskiego? Niby na liście gugik ich nie ma, ale tam jest lista z 15 grudnia 2014 więc pewnie już nieaktualna. Czy wiadomo, kiedy będzie aktualna?
odpowiedz zgłoś
a czy GUGiK wdrożył oprogramowanie które mu reklamowano np w Wielkiej Brytanii ? Samo pokazanie nie oznacza wdrożenia.
odpowiedz zgłoś
~ Nic nie rozumiecie - przecież to właśnie w trosce o polskich przedsiębiorców ! Dlaczego nikt nie zauważył, że GUGiK reklamując rozwiązanie stosowane w Warszawie de facto otworzył rynek mołdawski dla rodzimych dostawców - już nie są tam anonimowi. Może warto czasami popatrzeć dalekowzrocznie i wierzyć, że ludzie co do zasady są dobrzy i pozytywni. Jak ktoś ma z tym problem to szkoda ale to problem tego ktosia.
 1 
odpowiedz zgłoś
wymiana była? chodzi mi o wymianę win: mołdawskich winogronowych i naszych rodzimych jabłkowych z rodzimych tarczyńskich jabłek? ;-)
odpowiedz zgłoś
a MODUŁ SDI nie był prezentowany? Może chociaż w Tarczynie działa? Przecież rok temu podpisano umowę na wdrożenie go w 300 gminach do 20.12.2014r?
 1 
odpowiedz zgłoś
mapy papierowe, ciekawe czy pokazali im że mają mapy papierowe i że geodeci czekają miesiąc czasu na odebranie materiałów z ośrodka do zgłoszonej roboty!
odpowiedz zgłoś
GUGIK nie od dziś dba ze szczególną troska o interesy naszych rodzimych firm:) Wszystkie przetargi to pokazują, a zwłaszcza szkolenia, na których można się dowiedzieć, że nawet jak ktoś ma już jakiś system, to żeby niedajbóg nie przedłużał umowy bo kiedyś emuja będzie w całej Polsce ... to co, pomożecie?
odpowiedz zgłoś
sprzedaż To co GUGIK będzie sprzedawał aplikację Izdebskiego do Mołdawii?
 3 
odpowiedz zgłoś
do Janusz Ok, niech tak będzie - ważne, że GUGiK potrafi to sprzedać i nie nadyma się jak ropucha. Brawo GUGiK
odpowiedz zgłoś
do urzędas na świecie to raczej nie, ale liczba wdrożeń mówi mi, że raczej w Polsce to tak:)
odpowiedz zgłoś
do Warszawa Nie, Warszawa ma najlepszą na świecie aplikację W.Izdebskiego. Natomiast jak widać GUGiK nie ma z tym problemu i wszystko co dobre, niezależnie czy od nich czy nie od nich światu pokazuje.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
System internetowy w Warszawie? To Warszawa też ma aplikację EMUIA od GUGIK? Jest to gdzieś na stronach urzędu dostępne?
 1 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS