wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-15| Teledetekcja

Skanowanie lasów z dofinansowaniem

?Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach? ? projekt o takiej nazwie uzyskał rekomendację do dofinansowania ze środków programu BioStrateg.


Skanowanie lasów z dofinansowaniem  <br />
fot. IBL
fot. IBL

Celem tego realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu jest finansowanie badań obejmujących: bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności, racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu, ochronę bioróżnorodności i zrównoważony rozwój rolniczej przestrzeni produkcyjnej oraz leśnictwo i przemysł drzewny.

Decyzją ekspertów w I konkursie BioStrateg dofinansowanie w wysokości ponad 130 mln zł otrzyma 9 najlepszych spośród 66 ocenianych projektów. Wśród nich (na 6. miejscu) jest przedsięwzięcie teledetekcyjne realizowane wspólnie przez: Instytut Badawczy Leśnictwa (lider), Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Instytut Technologii Drewna, Lasy Państwowe, Instytut Dendrologii PAN, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Celem tego konsorcjum będzie przede wszystkim przebadanie możliwości wykorzystania lotniczego skanowania laserowego i map numerycznych do zapewnienia dokładnych informacji gospodarczych o polskich lasach, w tym sprawdzania miąższości drzew. W projekt zaangażowanych ma być ponad 100 osób.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt