wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-01-15| GIS

Bieruńsko-lędziński SIP został rozbudowany

Starostwo Powiatowe w Bieruniu, w porozumieniu z gminami powiatu bieruńsko-lędzińskiego (woj. śląskie), poszerzyło zakres informacji udostępnianych za pomocą powiatowego systemu informacji przestrzennej.


Bieruńsko-lędziński SIP został rozbudowany
W geoportalu można teraz odnaleźć zakładkę „Profile”, która dedykowana jest poszczególnym gminom powiatu, w skład którego wchodzą Bieruń, Imielin, Lędziny, Bojszowy oraz Chełm Śląski. Profile zawierają m.in. aktualną bazę planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań. Każdej z gmin, które przyłączyły się do projektu, udostępniono wewnętrzną część aplikacji mapowej, w celu zarządzania treścią w obszarze ich miejscowości. Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych SA (ISPiK), który był wykonawcą tego projektu, wzbogacił również gminny back-office o swoją autorską aplikację do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów (EMUiA), za pomocą której dane dotyczące punktów adresowych i osi ulic wprowadzane są do systemu oraz publikowane na gminnych profilach. Powiatowy SIP uzupełniono także o „Portal metadanych”, dzięki któremu użytkownicy mogą wyszukiwać i przeglądać opublikowane metadane.

Powstałe w wyniku projektu narzędzie, dzięki kooperacji gmin oraz powiatu, w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami ISPiK, ma usprawnić współpracę pomiędzy samorządami, co przełoży się m.in. na skrócenie czasu obsługi zadań oraz zmniejszenie kosztów poszczególnych jednostek. Jest to kolejny krok w kierunku budowy Powiatowo-Gminnej Platformy Informacji Społecznej Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Źródło: ISPiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt