wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-14| GIS, Mapy, Software

Geokodowanie dostępne w przeglądarce

Oprogramowanie JoinAddress firmy WIGeoGIS jest rozwiązaniem umożliwiającym wysokiej jakości geokodowanie danych o lokalizacji. Do niedawna była ona dostępna jedynie w wersjach desktopowej i serwerowej. Firma WIGeoGIS wprowadziła na rynek alternatywne rozwiązanie, które jest bardziej elastyczne i dostosowane do oczekiwań szerszej grupy odbiorców. Dzięki temu również małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały możliwość geokodowania swoich danych.


Geokodowanie dostępne w przeglądarce
Rozwiązanie JoinAddress jest narzędziem służącym do geokodowania baz danych. Przykładem jego wykorzystania jest przypisanie współrzędnych geograficznych rekordom z programów lojalnościowych, danym o klientach i wszelkim informacjom biznesowym odnoszącym się do lokalizacji. Geokodowanie baz danych jest wstępem do analiz na mapach cyfrowych.

Aplikacja kliencka JoinAddress dostępna jest od niedawna również w wariancie webowym – WebClient. W procesie geokodowania za pomocą JoinAddress WebClient dane przesyłane są do serwera WIGeoGIS, gdzie geokodowanie następuje poprzez przypisanie współrzędnych geograficznych. WIGeoGIS zapewnia bezpieczeństwo danych użytkownika.

Dzięki JoinAddress firmy będą mogły wykorzystywać zgeokodowane informacje do analiz z zakresu geografii ekonomicznej. Liczymy na to, że zwiększona elastyczność rozwiązania i coraz większy poziom akceptacji rozwiązań „chmurowych” spowoduje wzrost popularności naszego rozwiązania – mówi Jarek Giero z firmy WIGeoGIS.

Z aplikacji WebClient mogą skorzystać nie tylko małe i średnie przedsiębiorstwa. Zainteresowane są nią również koncerny, które stosują już rozwiązania desktopowe. Dzięki wersji webowej geokodowanie będzie dostępne dla wszystkich pracowników, bez ograniczeń licencyjnych co do liczby stanowisk. Dlatego też, część klientów wybiera tę aplikację jako dodatkowe rozwiązanie w swojej firmie.

Należy również zwrócić uwagę na referencyjne dane geograficzne, umożliwiające przypisanie współrzędnych rekordom z bazy. Geokoder JoinAddress umożliwia korzystanie z danych geograficznych różnych dostawców, natomiast WIGeoGIS poleca dane geograficzne HERE, które zawierają bogaty zasób rzeczywistych punktów adresowych dla Polski w porównaniu z alternatywnymi bazami. Wszystkie zasoby stanowiące bazy referencyjne wykorzystywane w aplikacji JoinAddress umożliwiają geolokalizację adresów w skali międzynarodowej, co stanowi ważny argument dla firm posiadających klientów na terytorium różnych krajów.

Źródło: WIGeoGIS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS