wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-14| GIS, Teledetekcja

Kielce z pikselem 5 cm

W kieleckim geoportalu dostępna jest już ortofotomapa miasta w rozdzielczości 5 cm.


Kielce z pikselem 5 cm

Opracowanie powstało na bazie zdjęć lotniczych wykonanych w listopadzie 2014 roku przez firmę MGGP Aero z Tarnowa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Warszawa A w Warszawie się nie da, bo nie można niżej latać.
odpowiedz zgłoś
fajna sprawa jak najbardziej. Ja, zgodnie z moim nickiem, dalej marzę, aby po wdrożeniu takiego geoportalu jak w Kielcach, gdzie oprócz orto są także dane BDO, EGB i mpzp zniesiony został obowiązek dołączania do wniosków papierowych wydruków z map ewid i zasad. Żeby uruchomiono interaktywny moduł do wstępnych projektów podziałów, który sam rozliczy powierzchnie do wniosku i wygeneruje wniosek. Dziś uczniowie gimnazjum potrafią wstawiać budynki 3D w pewnym popularnym serwisie z mapami. To pokolenie za chwilę będzie chciało w taki sposób wstawiać gotowe projekty swoich domów do geoportalu, zamiast wypełniać wniosek o WZIZT z papierową mapą. Architekci chcieliby z tego korzystać do celów komercyjnych, ale ceny są zaporowe. Ale chytry dwa razy traci, marzy mi się, że dożyję upadku obecnego systemu eurobiurokracji. Inaczej kryzys nigdy się nie skończy, każda firma, która inwestuje w nierentowne projekty upada. Na razie fajna, droga zabawka, ale kto mi przedstawi wymierne korzyści z takiego wdrożenia?
odpowiedz zgłoś
Warszawa A Warszawa pozostaje przy 10 cm...
odpowiedz zgłoś
Portal Prędkością to portal nie grzeszy !!! Kręci się i kręci
 1 
odpowiedz zgłoś
pora roku, fajna sprawa tylko szkoda że zdjęcia robione w listopadzie ok godziny 14 bo cienie są ogromne i psuje to opracowanie, drzewa też jeszcze pełne liści.
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS