wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-14| GIS, Teledetekcja

Kielce z pikselem 5 cm

W kieleckim geoportalu dostępna jest już ortofotomapa miasta w rozdzielczości 5 cm.


Kielce z pikselem 5 cm

Opracowanie powstało na bazie zdjęć lotniczych wykonanych w listopadzie 2014 roku przez firmę MGGP Aero z Tarnowa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Warszawa A w Warszawie się nie da, bo nie można niżej latać.

fajna sprawa jak najbardziej. Ja, zgodnie z moim nickiem, dalej marzę, aby po wdrożeniu takiego geoportalu jak w Kielcach, gdzie oprócz orto są także dane BDO, EGB i mpzp zniesiony został obowiązek dołączania do wniosków papierowych wydruków z map ewid i zasad. Żeby uruchomiono interaktywny moduł do wstępnych projektów podziałów, który sam rozliczy powierzchnie do wniosku i wygeneruje wniosek. Dziś uczniowie gimnazjum potrafią wstawiać budynki 3D w pewnym popularnym serwisie z mapami. To pokolenie za chwilę będzie chciało w taki sposób wstawiać gotowe projekty swoich domów do geoportalu, zamiast wypełniać wniosek o WZIZT z papierową mapą. Architekci chcieliby z tego korzystać do celów komercyjnych, ale ceny są zaporowe. Ale chytry dwa razy traci, marzy mi się, że dożyję upadku obecnego systemu eurobiurokracji. Inaczej kryzys nigdy się nie skończy, każda firma, która inwestuje w nierentowne projekty upada. Na razie fajna, droga zabawka, ale kto mi przedstawi wymierne korzyści z takiego wdrożenia?

Warszawa A Warszawa pozostaje przy 10 cm...

Portal Prędkością to portal nie grzeszy !!! Kręci się i kręci

pora roku, fajna sprawa tylko szkoda że zdjęcia robione w listopadzie ok godziny 14 bo cienie są ogromne i psuje to opracowanie, drzewa też jeszcze pełne liści.

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt