wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-14| GIS, Teledetekcja, Instytucje, Kataster

Milionowe zyski z ortofoto

Na łamach „Portalu Samorządowego” Gliwice chwalą się, jak opłacalną inwestycją mogą okazać się aktualne zdjęcia lotnicze.


Milionowe zyski z ortofoto <br />
fot. MSIP Gliwic
fot. MSIP Gliwic

Urzędnicy zlecili w 2011 r. porównanie danych ewidencyjnych z aktualnymi zdjęciami lotniczymi. Po wzięciu pod lupę 40 tys. nieruchomości niezgodności stwierdzono w 2 tys. przypadków. Naliczone w ten sposób wyższe podatki od nieruchomości do dziś przyniosły miejskiemu budżetowi dodatkowe 8 mln zł, podczas gdy ortofotomapa kosztowała tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych – chwalą się urzędnicy. Dodają także, że postępowania kontrolne i podatkowe ułatwiają również zdjęcia ukośne. Umożliwiają np. sprawdzenie liczby kondygnacji czy stanu technicznego budynku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
złodzieje oczywiście pierwsze co to szukają "nieprawidłowości" a tak naprawdę, aby dowalić firmom i wziąć co nie co do kieszeni, ah ten kraj taki piękny
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
kontrala na miejscu są ośrodki które nie ufają geodetów i też korzystają z ortofoto żeby sprawdzać zmiany w terenie
 1 
odpowiedz zgłoś
lekko naciągane kilkadziesiąt tysięcy to zaniżona cena: http://bip.gliwice.eu/przetargi/zamowienia_publicz ne_urzedu_miejskiego,3132,0,2 ja tu widzę 299tysi.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS