wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-14| GIS, Teledetekcja, Instytucje, Kataster

Milionowe zyski z ortofoto

Na łamach „Portalu Samorządowego” Gliwice chwalą się, jak opłacalną inwestycją mogą okazać się aktualne zdjęcia lotnicze.


Milionowe zyski z ortofoto <br />
fot. MSIP Gliwic
fot. MSIP Gliwic

Urzędnicy zlecili w 2011 r. porównanie danych ewidencyjnych z aktualnymi zdjęciami lotniczymi. Po wzięciu pod lupę 40 tys. nieruchomości niezgodności stwierdzono w 2 tys. przypadków. Naliczone w ten sposób wyższe podatki od nieruchomości do dziś przyniosły miejskiemu budżetowi dodatkowe 8 mln zł, podczas gdy ortofotomapa kosztowała tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych – chwalą się urzędnicy. Dodają także, że postępowania kontrolne i podatkowe ułatwiają również zdjęcia ukośne. Umożliwiają np. sprawdzenie liczby kondygnacji czy stanu technicznego budynku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
złodzieje oczywiście pierwsze co to szukają "nieprawidłowości" a tak naprawdę, aby dowalić firmom i wziąć co nie co do kieszeni, ah ten kraj taki piękny

kontrala na miejscu są ośrodki które nie ufają geodetów i też korzystają z ortofoto żeby sprawdzać zmiany w terenie

lekko naciągane kilkadziesiąt tysięcy to zaniżona cena: http://bip.gliwice.eu/przetargi/zamowienia_publicz ne_urzedu_miejskiego,3132,0,2 ja tu widzę 299tysi.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt