wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-09| GIS, Teledetekcja

Trzecia edycja warsztatów z klasyfikacji obiektowej

Firma ProGea Consulting zaprasza do udziału w warsztatach środowiskowych z zakresu obiektowej analizy danych przestrzennych „OBIA – Analizy GEO-Środowiskowe”, które odbędą się w dniach 26-28 stycznia 2015 r. Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem oprogramowania eCognition 9 (Trimble).


Trzecia edycja warsztatów z klasyfikacji obiektowej
Podczas warsztatów przedstawione zostaną techniki klasyfikacji obiektowej wysokorozdzielczych zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz danych ALS (LiDAR) z projektu ISOK. Program podzielony został na trzy główne moduły. Pierwszego dnia zaprezentowane zostaną podstawowe algorytmy klasyfikacji danych metodą obiektową, takie jak: segmentacja obrazu, tworzenie podstawowych reguł klasyfikacyjnych oraz ich dobór w zależności o specyfiki danych przestrzennych i oczekiwanych wyników analiz.

Drugi dzień to moduł zaawansowanych algorytmów klasyfikacyjnych, takich jak: logika rozmyta (Fuzzy Logic), tworzenie poziomów oraz analizy warunkowe. Trzeci dzień warsztatów dotyczyć będzie praktycznego rozwiązywania problemów związanych z analizą obiektową, takich jak: wykorzystywanie danych pochodzących z różnych źródeł w jednym projekcie, analiza zmian w pokryciu terenu (LULC) oraz efektywne wykorzystanie w klasyfikacji GEOBIA chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego (ALS).

Całkowity koszt warsztatów wynosi 2950 zł.

Więcej informacji

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zorganizuj taką kasę jak na szkolenia isok i nie ma sprawy. Zacznę od rzeczywistej analizy potrzeb klienta, a nie udawania że wypełniona ankieta miała coś z tym wspólnego. Cena ponad 1000zł brutto za dzień to pułap szkoleń np Oracle University trochę do tej rangi firmie brakuje jeśli mam być szczery i trochę certyfikaty marne jak za taką kasę.

do żyrafy Stała bywalczyni szkoleń gugik ? Moze u siebie zorganizujcie ?

szkolenie było na poziomie podstawowym. Połowa szkolenia to pogadanka o projekcie isok, zamawianiu danych, metadanych, tworzenie layoutu w arcgis. Tematy czasem niezgodne z tytułem ćwiczenia np Generowanie modeli 3D budynków ? poziom LoD2 wg. specyfikacji City GML - kończył się shp 3D i nie było w ogóle mowy o efekcie jakim jest LoD. Liczenie drzew za pomocą Patrząc na poziom szkoleń gugik to i tak nie było najgorzej, dało się czegoś ciekawego dowiedzieć. Wejdź na szkolenialidar.gugik.gov.pl i zobacz w materiałach co to było za szkolenie.

prośba do osób które były na szkoleniu z ISOK. Czy możecie napisać coś więcej, słyszałem wiele opinii i nie chcę tu anonimowo ich przytaczać. Wolałbym żeby to zrobił ktoś z pierwszej ręki.

w8 ja tam poczekam na darmowe szkolenia z ISOK, organizowane z resztą przez tą samą firmę. Nie mówiąc już o stronie z darmowymi materiałami. Fuzzy Logic, LULC i GEOBIA brzmią ładnie, ale nie za 3 kafle.

to jest kwota netto

w0w, za 2950zł można studia podyplomowe skończyć, a nie wybrać się na 3 dniowe szkolenie. Ciekawy jestem czy będzie duże zainteresowanie :)

7 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt