wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-09| GIS, Teledetekcja

Trzecia edycja warsztatów z klasyfikacji obiektowej

Firma ProGea Consulting zaprasza do udziału w warsztatach środowiskowych z zakresu obiektowej analizy danych przestrzennych „OBIA – Analizy GEO-Środowiskowe”, które odbędą się w dniach 26-28 stycznia 2015 r. Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem oprogramowania eCognition 9 (Trimble).


Trzecia edycja warsztatów z klasyfikacji obiektowej
Podczas warsztatów przedstawione zostaną techniki klasyfikacji obiektowej wysokorozdzielczych zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz danych ALS (LiDAR) z projektu ISOK. Program podzielony został na trzy główne moduły. Pierwszego dnia zaprezentowane zostaną podstawowe algorytmy klasyfikacji danych metodą obiektową, takie jak: segmentacja obrazu, tworzenie podstawowych reguł klasyfikacyjnych oraz ich dobór w zależności o specyfiki danych przestrzennych i oczekiwanych wyników analiz.

Drugi dzień to moduł zaawansowanych algorytmów klasyfikacyjnych, takich jak: logika rozmyta (Fuzzy Logic), tworzenie poziomów oraz analizy warunkowe. Trzeci dzień warsztatów dotyczyć będzie praktycznego rozwiązywania problemów związanych z analizą obiektową, takich jak: wykorzystywanie danych pochodzących z różnych źródeł w jednym projekcie, analiza zmian w pokryciu terenu (LULC) oraz efektywne wykorzystanie w klasyfikacji GEOBIA chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego (ALS).

Całkowity koszt warsztatów wynosi 2950 zł.

Więcej informacji

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zorganizuj taką kasę jak na szkolenia isok i nie ma sprawy. Zacznę od rzeczywistej analizy potrzeb klienta, a nie udawania że wypełniona ankieta miała coś z tym wspólnego. Cena ponad 1000zł brutto za dzień to pułap szkoleń np Oracle University trochę do tej rangi firmie brakuje jeśli mam być szczery i trochę certyfikaty marne jak za taką kasę.

do żyrafy Stała bywalczyni szkoleń gugik ? Moze u siebie zorganizujcie ?

szkolenie było na poziomie podstawowym. Połowa szkolenia to pogadanka o projekcie isok, zamawianiu danych, metadanych, tworzenie layoutu w arcgis. Tematy czasem niezgodne z tytułem ćwiczenia np Generowanie modeli 3D budynków ? poziom LoD2 wg. specyfikacji City GML - kończył się shp 3D i nie było w ogóle mowy o efekcie jakim jest LoD. Liczenie drzew za pomocą Patrząc na poziom szkoleń gugik to i tak nie było najgorzej, dało się czegoś ciekawego dowiedzieć. Wejdź na szkolenialidar.gugik.gov.pl i zobacz w materiałach co to było za szkolenie.

prośba do osób które były na szkoleniu z ISOK. Czy możecie napisać coś więcej, słyszałem wiele opinii i nie chcę tu anonimowo ich przytaczać. Wolałbym żeby to zrobił ktoś z pierwszej ręki.

w8 ja tam poczekam na darmowe szkolenia z ISOK, organizowane z resztą przez tą samą firmę. Nie mówiąc już o stronie z darmowymi materiałami. Fuzzy Logic, LULC i GEOBIA brzmią ładnie, ale nie za 3 kafle.

to jest kwota netto

w0w, za 2950zł można studia podyplomowe skończyć, a nie wybrać się na 3 dniowe szkolenie. Ciekawy jestem czy będzie duże zainteresowanie :)

7 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt