wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-09| GIS, Mapy, Firma

Najmłodszy zalew w Polsce ma geoportal

W internecie dostępny jest już geoportal Jeziora Mucharskiego – zalewu, który powstaje na budowanej właśnie zaporze w Świnnej-Porębie (woj. małopolskie).


Najmłodszy zalew w Polsce ma geoportal

Serwis opracowała krakowska firma Gison. Powstał w ramach projektu „Podniesienie jakości usług publicznych wokół Zbiornika Świnna Poręba”. Dostępne są na nim informacje m.in. o okolicznych atrakcjach turystycznych, szlakach (pieszych, rowerowych, tematycznych), obiektach użyteczności publicznej czy obszarach chronionych. Oprócz tego w serwisie można przeglądać historyczne mapy regionu, np. z 1939 roku. Jako dane podkładowe służą także warstwy ortofotomapy i map topograficznych z rządowego geoportalu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
haha geoportal jeziora mucharskiego... to ja muszę zamówić sobie geoportal mojej drogi do kibla w domu, co będę gorszy!
 4 
odpowiedz zgłoś
ajtamajtam się czepiata biednego gisonka. Sobie cośtam parę złoty na boku dorobią. Ale może warto w takim razie podrzucić temat do Zielonej Góry, na pewno przydadzą się podwykonawcy.
odpowiedz zgłoś
zalane budynki, na mapie możemy odnaleźć zalane budynki mieszkalne, usytuowane pewnie na dnie jeziora, co ciekawe te budynki nadal posiadają adresy! To dopiero CUDA! Prawdziwa kraina jezior.
odpowiedz zgłoś
cuda się zdarzają Hmmm a to bardzo interesujące jak wykonać go mogła firma Gison skoro nie brała udziału w postępowaniu przetargowym, które wygrało RGPROJEKT (swoją drogą za dość ,,atrakcyjną" cenę nastu tysięcy zł. łącznie z wykonaniem i dostarczeniem 5 ,,wypasionych" tablic informacyjnych z mapą okolicy) O terminie realizacji, który pierwotnie był wyznaczony na 30.09.2014 nie wspomnę :) Cuda :p PS. Szkoda, że na mapie nie ma zaznaczonych miejsc usytuowania w/w tablic - chętnie bym podjechał i zobaczył bo wg. katalogu form małej architektury wyglądały obiecująco:)
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS