wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-10| GIS, Mapy, Software

Trimble prezentuje polowy GIS dla zaawansowanych

Amerykańska firma Trimble zaprezentowała TerraFlex Advanced – udoskonalone oprogramowanie TerraFlex (część pakietu InSphere) do zbierania danych przestrzennych w terenie.


Trimble prezentuje polowy GIS dla zaawansowanych

Rozwiązanie przeznaczone jest dla różnych branż – począwszy od firm infrastrukturalnych po instytucje publiczne i organizacje zajmujące się ochroną środowiska. Dzięki TerraFlex Advanced te i inne podmioty mogą wdrażać jednolite procesy robocze niezbędne w gromadzeniu danych czy inspekcji swoich zasobów.

Oprogramowanie pozwala profesjonalistom z zakresu GIS na utrzymanie swoich danych w odpowiedniej strukturze oraz aktualności. TerraFlex Advanced umożliwia import danych GIS do projektu oraz wprowadzanie w nich zmian w czasie rzeczywistym. Przeprowadzone w terenie edycje są natychmiast widoczne dla wszystkich innych uczestników projektu – zarówno tych pracujących w terenie, jak i biurze.

Zmiany zaszły także w innych aplikacjach z serii TerraFlex Mobile. Od teraz ich użytkownicy mogą korzystać z satelitarnych korekt RTX, które pozwalają na zwiększenie dokładności pomiaru bez konieczności łączenia się ze stacją bazową czy referencyjną.

– W czasach nieustannych zmian dostęp do informacji o majątku w czasie rzeczywistym jest niezbędny do podejmowania właściwych decyzji – wyjaśnia Alain Samaha, dyrektor ds. GIS i oprogramowania w Trimble Geospatial Division. – TerraFlex Advanced odpowiada na rosnące zapotrzebowanie, by zespoły polowe miały dostęp do aktualnych informacji, mogły podejmować odpowiednie decyzje, unikać kosztowych poprawek oraz efektywnie planować działania dotyczące utrzymania infrastruktury – dodaje.

Równocześnie Trimble wprowadził kilka nowości w innych programach z rodziny InSphere. I tak, oprogramowanie Equipment Manager do zarządzania sprzętem jest teraz kompatybilne również z produktami innymi niż marki Trimble. Z kolei aplikację Data Manager wzbogacono o obsługę plików TBC, TGO oraz grafik.

Ze strony producenta można pobrać testową, 30-dniową wersję TerraFlex Advanced.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS