wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-08| GIS, Mapy

23. Finał WOŚP na interaktywnych mapach

Firma Esri Polska przygotowała na potrzeby 23. Finału WOŚP galerię 11 map. Większość z nich jest dostępna publicznie pod adresem www.esri.pl/wosp. Dwie zabezpieczone hasłem mapy operacyjne są przeznaczone dla Fundacji i mają ułatwiać koordynację działań organizatorów.


23. Finał WOŚP na interaktywnych mapach
Aplikacje przeznaczone są dla dwóch grup odbiorców. Najbardziej przydatna uczestnikom 23. Finału WOŚP jest aplikacja „Co się będzie działo?”, która przedstawia zgłoszone do tej pory wydarzenia i jest na bieżąco aktualizowana. Dla osób, które posiadają zaproszenie do studia TVP, została przygotowana mapa dojazdu do kampusu Telewizji Polskiej różnymi środkami transportu.

Jedną z atrakcji Finału WOŚP w Warszawie będzie bieg pod nazwą „Policz się z cukrzycą”. Dla wszystkich zainteresowanych została przygotowana mapa z jego trasą, punktem startu oraz metą. Dzięki niej osoby niebiorące udziału w biegu będą wiedziały, które ulice omijać. Upublicznione zostały też aplikacje mapowe podsumowujące programy, które od lat realizuje Fundacja WOŚP. Pierwsza pokazuje rozmieszczenie placówek publicznych, które otrzymały wsparcie od Fundacji w postaci sprzętu medycznego wraz z listą dostarczonych urządzeń. Druga to wizualizacja szkół, które od 2006 roku wzięły udział w programie „Ratujemy, uczymy ratować”. Zostały też przygotowane trzy różne mapy sztabów WOŚP, których jest blisko 1700 w Polsce i zagranicą.

Drugą grupą użytkowników map są pracownicy Fundacji, którzy odpowiadają za określone działania przy organizacji Finału. Opracowano dla nich m.in. aplikację mapową, która bardzo dokładnie przedstawia teren wokół Pałacu Kultury i Nauki, przeznaczoną do wsparcia koordynacji zabezpieczenia głównej imprezy plenerowej.

Wszystkie mapy zostały wykonane z wykorzystaniem platformy ArcGIS. Opracowano je w środowisku desktopowym, a następnie zostały opublikowane w ogólnodostępnej chmurze ArcGIS Online (ArcGIS.com). Tegoroczny Finał WOŚP to kolejna inicjatywa realizowana wspólnie przez Esri Polska i Fundację WOŚP. W zeszłym roku została wykonana galeria map na potrzeby festiwalu Przystanek Woodstock, który odwiedziło 750 tysięcy osób.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS