wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-08| GIS, Mapy, Prawo

Wkrótce ostateczna wersja map powodziowych

Na przełomie stycznia i lutego gminy mają otrzymać ostateczne wersje map zagrożenia powodziowego – informuje „Gazeta Prawna”. Samorządy obawiają się, że oznacza to dla nich spore wydatki.


Wkrótce ostateczna wersja map powodziowych

Zgodnie z Prawem wodnym po ich oficjalnym odbiorze gminy będą miały 30 miesięcy (pierwotnie termin ten wynosił 18 miesięcy), by uwzględnić określone na tych mapach strefy zagrożenia powodziowego w swoich planach zagospodarowania przestrzennego (np. zakazać na nich zabudowy).

Jak informuje „Portal Samorządowy”, wielu wójtów i burmistrzów jest zaniepokojonych skalą zmian, jakie będą musieli wprowadzić do dokumentów planistycznych. Problemów upatrują zarówno w pracochłonności tej operacji, jak i w jej kosztach. Wielu z nich obawia się więc, że nie będą w stanie sprostać wymogom prawa w ustawowym terminie.

Z tego powodu samorządowcy zaproponowali, by dostosowanie planów do map powodziowych dofinansowywać ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resort środowiska uważa jednak, że nie jest to dobry pomysł. Gminy i tak prowadzą systematyczną aktualizację planów, uwzględnienie w nich treści map powodziowych nie powinno być więc dla nich znaczącym kosztem – tłumaczy ministerstwo. Poza tym przez uruchomienie takiego dofinansowania ucierpiałyby inne samorządowe projekty finansowane z tego źródła.

Temat dostosowywania planów zagospodarowania do treści map powodziowych będzie dyskutowany na styczniowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS