wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-07| Teledetekcja

5 chętnych na opracowanie ortofotomapy

Dzisiaj (7 stycznia) odbyło się otwarcie ofert w przetargu na opracowanie ortofotomapy dla obszaru około 235 tys. km kw wraz z identyfikacją zmian pokrycia terenu w ramach modernizacji i aktualizacji baz danych Systemu LPIS.


5 chętnych na opracowanie ortofotomapy
Przypomnijmy, że ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przetarg obejmuje m.in.:
• wykonanie zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) z terenową wielkością piksela w zakresie panchromatycznym nie większą od 0,25 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (w układach 1992 i 2000) i fałszywych (w układzie 1992) wraz z dokumentacją techniczną,
• wykonanie zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) z terenową wielkością piksela w zakresie panchromatycznym nie większą od 0,50 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (w układach 1992 i 2000) i fałszywych (w układzie 1992) wraz z dokumentacją techniczną,
• opracowanie danych wektorowych identyfikujących zmianę pokrycia terenu dla działek referencyjnych położonych na opracowywanym obszarze.

Przetarg podzielono na dwie części, w ramach których powyższe prace należy wykonać dla obszaru o powierzchni około 115 tys. km kw (część I) oraz 116 tys. km kw (część II). Kwota, jaką zamawiający gotowy jest przeznaczyć na realizację prac to: 5,719 mln zł brutto (część I) i 5,781 mln zł. Wartość trzech propozycji (dwóch złożonych dla części I i jednej dla części II) przekracza budżet zamawiającego.

Część I
• OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin, OPGK Geomap Zielona Góra – 6,377 mln zł (111,5% budżetu);
• Geomar Szczecin, Sygnity Warszawa, OPGK Olsztyn, Geoxy Kraków, Slagboom En Peeters Luchtfotografie (Holandia) – wartość oferty: 6,596 mln zł (115,3% budżetu zamawiającego).

Część II
• MGGP Aero Tarnów – wartość oferty: 4,951 mln zł (85,6% budżetu);
• PGK OPGK Rzeszów, Georeal Pilzno (Czechy), FotoGIS DMC Piotrków Trybunalski, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Uni-San Warszawa – 5,127 mln zł (88,7% budżetu);
• Geokart-International Rzeszów, ZUGiK Pryzmat Warszawa, GeoFly Magdeburg (Niemcy) – 6,160 mln zł (106,5% budżetu).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do śledczy Nigdy nie pracowałem w GUGIK więc nie mogłem wylecieć. Lecz po tym jak bronisz tej ewidentnej sprawy oraz niechęci do geoforum wnoszę, że to Ty pracujesz w GUGIK lub ARiMR. Ja w swoim komentarzu zadałem tylko proste pytanie/obawę czy powtórzy się scenariusz z poprzednich lat i podałem rzeczowo podstawę - artykuł z gazety prawnej . Ty zaś reagujesz bardzo nerwowo bez żadnych argumentów - coś zatem musi być na rzeczy. Tak jakby GUGIK nie mógł wtedy skorzystać z "orto" ARMIR'u. "...jedyna wspólna rzecz to zdjęcia z samolotu.." Ty albo nie jesteś fotogrametrą albo kpisz z czytelników tego forum. Ten sam wykonawca, obszar, podobny termin... Pozdrawiam Pana Śledczego.
 1 
odpowiedz zgłoś
A wymagać! .
 1 
odpowiedz zgłoś
standardy takie jak dyskutanci co tu wymagać od zdawałoby się wykształconych ludzi.
 1 
odpowiedz zgłoś
Smutna, a moze tak ad rem? Podnieś trochę standardy tutejszych dyskusji.
 1 
odpowiedz zgłoś
tak byłam sobie spokojnie głównym geodetą aż nagle bach i już nie pracuję. Teraz pluję jadem na forum. Cóż innego tu robić.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Dziwne A to teraz Sygnity zajmuje się również wykonywaniem zdjęć lotniczych. No proszę, nie ma to jak rozwój i wszechstronność.
odpowiedz zgłoś
do geometra E tam tą sprawę znam, przecież to bzdury - było stanowisko w tej sprawie i wszystko jest ok. To były miasta w ramach ISOK, inny pixel, inne obszary, inny materiał - jedyna wspólna rzecz to, że zdjęcia z samolotu. Pozatym to był rok 2011. Piszesz "wzorem lat poprzednich" to myślałem, że naprawdę masz coś ciekawego a tak to zawracanie gitary jak większość "niusów z magla" na tym forum. A swoją drogą to mnie ten temat pasjonuje od lat jako fotogrametrę, ale żeby "geometra" taki był biegły? Musisz być uczulony na GUGiK - wywalili z roboty ?
odpowiedz zgłoś
do śledczy Polecam choćby artykuł gazety prawnej "Tajemnicze przetargi na fotomapę Polski. Zapłacimy podwójnie?" Wpisz sobie to w Google to znajdziesz tego więcej Panie Śledczy. Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
do geometry Których lat poprzednich ? - podaj jakiś konkret, miejsce gdzie mogę znaleźć dowody bo analizuję ten temat i chętnie skorzystam z konkretów.
odpowiedz zgłoś
Pytanie. Ciekawe czy wzorem lat poprzednich niebawem i GUGIK ogłosi przetarg na te same sekcje ortofotomap?
 1 
odpowiedz zgłoś
LPIS Cieszy, że wreszcie polskie firmy w roli głównych wykonawców LPIS ...
 1 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS