wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-01-07| Teledetekcja

5 chętnych na opracowanie ortofotomapy

Dzisiaj (7 stycznia) odbyło się otwarcie ofert w przetargu na opracowanie ortofotomapy dla obszaru około 235 tys. km kw wraz z identyfikacją zmian pokrycia terenu w ramach modernizacji i aktualizacji baz danych Systemu LPIS.


5 chętnych na opracowanie ortofotomapy
Przypomnijmy, że ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przetarg obejmuje m.in.:
• wykonanie zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) z terenową wielkością piksela w zakresie panchromatycznym nie większą od 0,25 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (w układach 1992 i 2000) i fałszywych (w układzie 1992) wraz z dokumentacją techniczną,
• wykonanie zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) z terenową wielkością piksela w zakresie panchromatycznym nie większą od 0,50 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (w układach 1992 i 2000) i fałszywych (w układzie 1992) wraz z dokumentacją techniczną,
• opracowanie danych wektorowych identyfikujących zmianę pokrycia terenu dla działek referencyjnych położonych na opracowywanym obszarze.

Przetarg podzielono na dwie części, w ramach których powyższe prace należy wykonać dla obszaru o powierzchni około 115 tys. km kw (część I) oraz 116 tys. km kw (część II). Kwota, jaką zamawiający gotowy jest przeznaczyć na realizację prac to: 5,719 mln zł brutto (część I) i 5,781 mln zł. Wartość trzech propozycji (dwóch złożonych dla części I i jednej dla części II) przekracza budżet zamawiającego.

Część I
• OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin, OPGK Geomap Zielona Góra – 6,377 mln zł (111,5% budżetu);
• Geomar Szczecin, Sygnity Warszawa, OPGK Olsztyn, Geoxy Kraków, Slagboom En Peeters Luchtfotografie (Holandia) – wartość oferty: 6,596 mln zł (115,3% budżetu zamawiającego).

Część II
• MGGP Aero Tarnów – wartość oferty: 4,951 mln zł (85,6% budżetu);
• PGK OPGK Rzeszów, Georeal Pilzno (Czechy), FotoGIS DMC Piotrków Trybunalski, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Uni-San Warszawa – 5,127 mln zł (88,7% budżetu);
• Geokart-International Rzeszów, ZUGiK Pryzmat Warszawa, GeoFly Magdeburg (Niemcy) – 6,160 mln zł (106,5% budżetu).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do śledczy Nigdy nie pracowałem w GUGIK więc nie mogłem wylecieć. Lecz po tym jak bronisz tej ewidentnej sprawy oraz niechęci do geoforum wnoszę, że to Ty pracujesz w GUGIK lub ARiMR. Ja w swoim komentarzu zadałem tylko proste pytanie/obawę czy powtórzy się scenariusz z poprzednich lat i podałem rzeczowo podstawę - artykuł z gazety prawnej . Ty zaś reagujesz bardzo nerwowo bez żadnych argumentów - coś zatem musi być na rzeczy. Tak jakby GUGIK nie mógł wtedy skorzystać z "orto" ARMIR'u. "...jedyna wspólna rzecz to zdjęcia z samolotu.." Ty albo nie jesteś fotogrametrą albo kpisz z czytelników tego forum. Ten sam wykonawca, obszar, podobny termin... Pozdrawiam Pana Śledczego.

A wymagać! .

standardy takie jak dyskutanci co tu wymagać od zdawałoby się wykształconych ludzi.

Smutna, a moze tak ad rem? Podnieś trochę standardy tutejszych dyskusji.

tak byłam sobie spokojnie głównym geodetą aż nagle bach i już nie pracuję. Teraz pluję jadem na forum. Cóż innego tu robić.

Dziwne A to teraz Sygnity zajmuje się również wykonywaniem zdjęć lotniczych. No proszę, nie ma to jak rozwój i wszechstronność.

do geometra E tam tą sprawę znam, przecież to bzdury - było stanowisko w tej sprawie i wszystko jest ok. To były miasta w ramach ISOK, inny pixel, inne obszary, inny materiał - jedyna wspólna rzecz to, że zdjęcia z samolotu. Pozatym to był rok 2011. Piszesz "wzorem lat poprzednich" to myślałem, że naprawdę masz coś ciekawego a tak to zawracanie gitary jak większość "niusów z magla" na tym forum. A swoją drogą to mnie ten temat pasjonuje od lat jako fotogrametrę, ale żeby "geometra" taki był biegły? Musisz być uczulony na GUGiK - wywalili z roboty ?

do śledczy Polecam choćby artykuł gazety prawnej "Tajemnicze przetargi na fotomapę Polski. Zapłacimy podwójnie?" Wpisz sobie to w Google to znajdziesz tego więcej Panie Śledczy. Pozdrawiam.

do geometry Których lat poprzednich ? - podaj jakiś konkret, miejsce gdzie mogę znaleźć dowody bo analizuję ten temat i chętnie skorzystam z konkretów.

Pytanie. Ciekawe czy wzorem lat poprzednich niebawem i GUGIK ogłosi przetarg na te same sekcje ortofotomap?

LPIS Cieszy, że wreszcie polskie firmy w roli głównych wykonawców LPIS ...

11 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt