wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-12-30| Geodezja, Przetargi, Software

Mazowsze: wybrano wykonawców VI tury konwersji

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wyłonił wykonawców 10 części przetargu na VI turę konwersji baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Mazowsze: wybrano wykonawców VI tury konwersji <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa
W przypadku 9 części Urząd podpisał umowy z podmiotami, których oferty uznano wcześniej za najkorzystniejsze. Jedynie OPGK Koszalin (547 tys. zł; najkorzystniejsza oferta dla części 2 – powiat przasnyski) „nie wyraziło zgody na przedłużenie terminu związania złożoną ofertą”.

Zamawiający podpisał umowy z:
1. powiat legionowski – ABM Group Warszawa (wartość oferty: 593 tys. zł);
2. powiat przasnyski – Gispro Szczecin, Geotech Stargard Szczeciński (775 tys. zł);
4. powiat żuromiński – Inter TIM L. Pietrzak Warszawa (609 tys. zł);
5. miasto Siedlce – Geomar Szczecin (334 tys. zł);
6. powiat łosicki – OPGK Lublin (359 tys. zł);
7. powiat ostrowski – Progis Giżycko (168 tys. zł);
8. powiat otwocki – PPHU Brodex Zabrze (300 tys. zł);
9. powiat płocki – PPHU Brodex Zabrze (280 tys. zł);
10. miasto Płock – Ad Akta S.A. Łódź, Impel Provider Security Partner Wrocław (244 tys. zł);
11. powiat sierpecki – MGGP S.A. Tarnów (399 tys. zł).
Łączna wartość podpisanych umów to 4,06 mln zł. Zamawiający gotowy był przeznaczyć na realizację powyższych części 4,5 mln zł.

Przypomnijmy, że przetarg podzielono na 11 części (nie wyłoniono jeszcze wykonawcy części 3 – powiat szydłowiecki). Przedmiotem zamówienia jest:
1. modernizacja ewidencji gruntów i budynków (EGiB):
• dostosowanie danych ewidencyjnych dotyczących działek ewidencyjnych, użytków gruntowych oraz klas gleboznawczych do obowiązujących przepisów prawa,
• ustalenie przebiegu oraz pomiar granic działek ewidencyjnych,
2. utworzenie zbiorów danych przestrzennych i opisowych:
• osnowy geodezyjnej na podstawie materiałów znajdujących się w powiatowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (BDSOG),
• bazy danych obiektów topograficznych BDOT500,
• bazy danych obiektów sieci uzbrojenia terenu GESUT,
3. utworzenie mapy zasadniczej,
4. przekształcenie do postaci cyfrowej, w drodze skanowania, dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB oraz treść mapy zasadniczej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do tych z boku Aż miło patrzeć jak 2 zarządy Geomar wczoraj(Gispro) i dziś wystawiają sobie laurki. :-) a kompetencji i tu i tu brak.

do ~:) Chciałbym żebyś miał rację, ale moim zdaniem za 10-15 lat zostaną starsi, dla których za późno na zmiane zawodu i Ci co teraz są młodzi, ale nie mają innego pomysłu na życie lub mimo wszystko zakochani w geodezji, i tak zdegenerowany zawód, że trzeba będzie tyrać od switu do nocy, żeby jako tako przeżyć. A roboty raczej będzie ubywać, zwłaszcza po perspektywie 2014-2020. ....No, chyba że znajdą się jakieś środki na poprawianie tego co jest robione teraz w pośpiechu i za psie pieniądze.

Ryzyko Zamawiającego Swoją drogą to trochę dziwne, że tym razem Zamawiający wybrał drugą o 40% wyższą ofertę na powiat przasnyski, a nie ogłosił jeszcze raz przetargu, żeby uzyskać niższą cenę. To dość ryzykowne biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia w poprzednich turach.

jeśli nie zechcą to ta branża będzie bardzo perspektywiczna za jakieś 10-15 lat. Starzy odejdą młodych nie będzie.

do tez patrzący ... a to "młodzi ambitni z pomysłami i chęcią budowy czegoś nowego" zechcą jeszcze coś w geodezji zrobić? Za te żenujące pieniądze, za które wygrywane są przetargi, żadna profesjonalna firma nie jest w stanie się utrzymać i zrobić roboty porządnie, doświadczonymi pracownikami. Kwoty przetargowe muszą więc być jeszcze pomniejszone o spory narzut dla hurtowni geodezyjnych, podzlecających w całości wygrane przetargi (z przerzuceniem odpowiedzialności na podwykonawców)...Tak okrojona reszta pozostaje dla pracuchów. Obawiam się, że nowy pomysłowy zarząd, przy tak intratnych;) przetargach, niewiele zdziała, chyba że zmieni branżę.

do @ Miasto Płock, to dopiero ciekawe rozdanie. Cuda się dzieją. Powoli wstyd przyznawać się, że jest się geodetą. Marnowane są nasze (podatników) pieniądze, a efekty coraz gorsze.

Kontrola powinna być przed odbiorem rezultatów zamówienia. I ewentualne kary umowne w przypadku niewłaściwej realizacji prac. Co nalezaloby jeszcze kontrolować po skontrolowaniu i odbiorze roboty?

do patrzacego z boku Ja wam też życzę powodzenia - Przasnysz łatwy nie będzie a tu na codzień tyle problemów.

~do tez patrzący Młody ambitny z pomysłami, to może odkryć Amerykę. Przy modernizacji EGiB potrzebna jest wiedza i doświadczenie. A tego w tej firmie już niestety nie ma. I tylko o tym napisałem. Ale życzę Ci, abyś to Ty miała, o przepraszam, miał rację. Tylko bez doświadczenia takich robót się dobrze nie zrobi. No ale problem "dobrze" został poruszony już niżej. Przeciek kontroli już nie ma, więc wystarczą "pomysły"

w wolontariacie .

do patrzacego z boku A moim zdaniem ta firma odżyła. To doskonała propozycja dla młodych ambitnych z pomysłami i chęcią budowy czegoś nowego na miarę obecnych wyzwań.

Ciekawostka Ciekawe kim Geomar chce zrobić to zlecenie, bo tam osób z uprawnieniami praktycznie już nie ma. To już nie jest nawet cień dawnej firmy.

rozumiem że prace te wykonują geodeci uprawnieni, przyszli członkowie samorządu którzy są wzorem profesjonalizmu i nie potrzeba ich kontrolować, jak również rozumiem weryfikować te prace będą pracownicy administracji z uprawnieniami geodezyjnymi którzy również jako przyszli członkowie samorządu jako że mają uprawnienia robią wszystko doskonale. Więc naprawdę można się pogubić na tym forum co jest dobre a co złe. Kontrola jest źle, kontroli nie ma źle. Na miejscu skandala uważałbym na słowa. Niektórzy mogą połakomić się na darmową kasę jaka wynika z oszczerstwa na forum.

tak to jest przestępstwo Właśnie na tym polega popełnienie przestępstwa przez GGK i inne osoby odpowiedzialne za wykreślenie z obiegu słowa "kontrola opracowań geodezyjnych" - czynności wykonane przez administracje geodezyjną, a zastąpienie ich słowami "weryfikacja". Jest to umyślna działalność, która powoduje przejęcie jakiejkolwiek odpowiedzialności przez pracowników administracji geodezyjnej na podstawie ustawy gik, kc,kk,kpa,kp. "Kontrola" to samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii, a "weryfikacja" to nic nie znaczące czynności, za które nie ma odpowiedzialności.

KONTROLA Za odbieranie takich bubli, które przyjęto już do zasobu powinno się sprawę zgłosić do prokuratury. Teraz pewnie też lepiej nie będzie.

Mapa Zasadnicza Tak prowokacyjnie zapytam co zamawiający ma na myśli pod hasłem "3. utworzenie mapy zasadniczej"czyli w jakiej postaci ma to być produkt no i z ciekawości w jakiej skali ma być opracowany ???

napowaznie -nie napisales, gdzie wyslac oferte.

poszukiwani Poszukiwani są podwykanawcy chetni do podjęcia współpracy przy wykonaniu przedmiotowych robót. Kryterium wyboru - cena (nie większa niż 1/4 kwot podanych wyżej w artukule).

18 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt