wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-12-30| Geodezja, Przetargi, Software

Mazowsze: wybrano wykonawców VI tury konwersji

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wyłonił wykonawców 10 części przetargu na VI turę konwersji baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Mazowsze: wybrano wykonawców VI tury konwersji <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa
W przypadku 9 części Urząd podpisał umowy z podmiotami, których oferty uznano wcześniej za najkorzystniejsze. Jedynie OPGK Koszalin (547 tys. zł; najkorzystniejsza oferta dla części 2 – powiat przasnyski) „nie wyraziło zgody na przedłużenie terminu związania złożoną ofertą”.

Zamawiający podpisał umowy z:
1. powiat legionowski – ABM Group Warszawa (wartość oferty: 593 tys. zł);
2. powiat przasnyski – Gispro Szczecin, Geotech Stargard Szczeciński (775 tys. zł);
4. powiat żuromiński – Inter TIM L. Pietrzak Warszawa (609 tys. zł);
5. miasto Siedlce – Geomar Szczecin (334 tys. zł);
6. powiat łosicki – OPGK Lublin (359 tys. zł);
7. powiat ostrowski – Progis Giżycko (168 tys. zł);
8. powiat otwocki – PPHU Brodex Zabrze (300 tys. zł);
9. powiat płocki – PPHU Brodex Zabrze (280 tys. zł);
10. miasto Płock – Ad Akta S.A. Łódź, Impel Provider Security Partner Wrocław (244 tys. zł);
11. powiat sierpecki – MGGP S.A. Tarnów (399 tys. zł).
Łączna wartość podpisanych umów to 4,06 mln zł. Zamawiający gotowy był przeznaczyć na realizację powyższych części 4,5 mln zł.

Przypomnijmy, że przetarg podzielono na 11 części (nie wyłoniono jeszcze wykonawcy części 3 – powiat szydłowiecki). Przedmiotem zamówienia jest:
1. modernizacja ewidencji gruntów i budynków (EGiB):
• dostosowanie danych ewidencyjnych dotyczących działek ewidencyjnych, użytków gruntowych oraz klas gleboznawczych do obowiązujących przepisów prawa,
• ustalenie przebiegu oraz pomiar granic działek ewidencyjnych,
2. utworzenie zbiorów danych przestrzennych i opisowych:
• osnowy geodezyjnej na podstawie materiałów znajdujących się w powiatowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (BDSOG),
• bazy danych obiektów topograficznych BDOT500,
• bazy danych obiektów sieci uzbrojenia terenu GESUT,
3. utworzenie mapy zasadniczej,
4. przekształcenie do postaci cyfrowej, w drodze skanowania, dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB oraz treść mapy zasadniczej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do tych z boku Aż miło patrzeć jak 2 zarządy Geomar wczoraj(Gispro) i dziś wystawiają sobie laurki. :-) a kompetencji i tu i tu brak.
odpowiedz zgłoś
do ~:) Chciałbym żebyś miał rację, ale moim zdaniem za 10-15 lat zostaną starsi, dla których za późno na zmiane zawodu i Ci co teraz są młodzi, ale nie mają innego pomysłu na życie lub mimo wszystko zakochani w geodezji, i tak zdegenerowany zawód, że trzeba będzie tyrać od switu do nocy, żeby jako tako przeżyć. A roboty raczej będzie ubywać, zwłaszcza po perspektywie 2014-2020. ....No, chyba że znajdą się jakieś środki na poprawianie tego co jest robione teraz w pośpiechu i za psie pieniądze.
 2 
odpowiedz zgłoś
Ryzyko Zamawiającego Swoją drogą to trochę dziwne, że tym razem Zamawiający wybrał drugą o 40% wyższą ofertę na powiat przasnyski, a nie ogłosił jeszcze raz przetargu, żeby uzyskać niższą cenę. To dość ryzykowne biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia w poprzednich turach.
odpowiedz zgłoś
jeśli nie zechcą to ta branża będzie bardzo perspektywiczna za jakieś 10-15 lat. Starzy odejdą młodych nie będzie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do tez patrzący ... a to "młodzi ambitni z pomysłami i chęcią budowy czegoś nowego" zechcą jeszcze coś w geodezji zrobić? Za te żenujące pieniądze, za które wygrywane są przetargi, żadna profesjonalna firma nie jest w stanie się utrzymać i zrobić roboty porządnie, doświadczonymi pracownikami. Kwoty przetargowe muszą więc być jeszcze pomniejszone o spory narzut dla hurtowni geodezyjnych, podzlecających w całości wygrane przetargi (z przerzuceniem odpowiedzialności na podwykonawców)...Tak okrojona reszta pozostaje dla pracuchów. Obawiam się, że nowy pomysłowy zarząd, przy tak intratnych;) przetargach, niewiele zdziała, chyba że zmieni branżę.
 2 
odpowiedz zgłoś
do @ Miasto Płock, to dopiero ciekawe rozdanie. Cuda się dzieją. Powoli wstyd przyznawać się, że jest się geodetą. Marnowane są nasze (podatników) pieniądze, a efekty coraz gorsze.
 1 
odpowiedz zgłoś
Kontrola powinna być przed odbiorem rezultatów zamówienia. I ewentualne kary umowne w przypadku niewłaściwej realizacji prac. Co nalezaloby jeszcze kontrolować po skontrolowaniu i odbiorze roboty?
odpowiedz zgłoś
do patrzacego z boku Ja wam też życzę powodzenia - Przasnysz łatwy nie będzie a tu na codzień tyle problemów.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
~do tez patrzący Młody ambitny z pomysłami, to może odkryć Amerykę. Przy modernizacji EGiB potrzebna jest wiedza i doświadczenie. A tego w tej firmie już niestety nie ma. I tylko o tym napisałem. Ale życzę Ci, abyś to Ty miała, o przepraszam, miał rację. Tylko bez doświadczenia takich robót się dobrze nie zrobi. No ale problem "dobrze" został poruszony już niżej. Przeciek kontroli już nie ma, więc wystarczą "pomysły"
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
w wolontariacie .
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do patrzacego z boku A moim zdaniem ta firma odżyła. To doskonała propozycja dla młodych ambitnych z pomysłami i chęcią budowy czegoś nowego na miarę obecnych wyzwań.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ciekawostka Ciekawe kim Geomar chce zrobić to zlecenie, bo tam osób z uprawnieniami praktycznie już nie ma. To już nie jest nawet cień dawnej firmy.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
rozumiem że prace te wykonują geodeci uprawnieni, przyszli członkowie samorządu którzy są wzorem profesjonalizmu i nie potrzeba ich kontrolować, jak również rozumiem weryfikować te prace będą pracownicy administracji z uprawnieniami geodezyjnymi którzy również jako przyszli członkowie samorządu jako że mają uprawnienia robią wszystko doskonale. Więc naprawdę można się pogubić na tym forum co jest dobre a co złe. Kontrola jest źle, kontroli nie ma źle. Na miejscu skandala uważałbym na słowa. Niektórzy mogą połakomić się na darmową kasę jaka wynika z oszczerstwa na forum.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
tak to jest przestępstwo Właśnie na tym polega popełnienie przestępstwa przez GGK i inne osoby odpowiedzialne za wykreślenie z obiegu słowa "kontrola opracowań geodezyjnych" - czynności wykonane przez administracje geodezyjną, a zastąpienie ich słowami "weryfikacja". Jest to umyślna działalność, która powoduje przejęcie jakiejkolwiek odpowiedzialności przez pracowników administracji geodezyjnej na podstawie ustawy gik, kc,kk,kpa,kp. "Kontrola" to samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii, a "weryfikacja" to nic nie znaczące czynności, za które nie ma odpowiedzialności.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
KONTROLA Za odbieranie takich bubli, które przyjęto już do zasobu powinno się sprawę zgłosić do prokuratury. Teraz pewnie też lepiej nie będzie.
odpowiedz zgłoś
Mapa Zasadnicza Tak prowokacyjnie zapytam co zamawiający ma na myśli pod hasłem "3. utworzenie mapy zasadniczej"czyli w jakiej postaci ma to być produkt no i z ciekawości w jakiej skali ma być opracowany ???
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
napowaznie -nie napisales, gdzie wyslac oferte.
odpowiedz zgłoś
poszukiwani Poszukiwani są podwykanawcy chetni do podjęcia współpracy przy wykonaniu przedmiotowych robót. Kryterium wyboru - cena (nie większa niż 1/4 kwot podanych wyżej w artukule).
 2 
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS